DO TEATRU PRZEZ BAJKĘ

"Do teatru przez bajkę" to zajęcia popularyzujące sztukę teatru najmłodszej widowni. Adresatem są starsze grupy przedszkolne i pierwsze klasy szkoły podstawowej. Zajęcia połączone z przedstawieniem odbywają się w Piwnicy na Wójtowskiej, chyba najmniejszym teatrzyku w Warszawie. Piwnica jest bardzo przyjaznym miejscem dla najmłodszej widowni z małą szatnią, holem i w pełni wyposażoną małą salą teatralną.
Zajęcia podzielone są na części:
Część pierwsza - zapoznanie młodych widzów z elementami składowymi teatru: światło w teatrze, efekty akustyczne, widownia i scena.
Część druga - warsztaty teatralne: W dwóch grupach dzieci uczestniczą w zabawie w teatr, wykorzystując elementy kostiumu, rekwizyty i wcielając się w wymyślone postacie.
Część trzecia – spektakl „Królewna i kwiat” wykorzystujący różne techniki teatralne: żywy plan, marionetki stolikowe i kukły żyworękie.
Ta kolejność działań przypisana jest do Bajki „Królewna i kwiat”.
Mamy również w repertuarze bajki „To wszystko przez krokodyla”, „Miśja specjalna” i „Legendy warszawskie”. Do każdej bajki przypisane są inne warsztaty zgodne z konwencją i treścią przedstawienia.

Miejsce: Piwnica na Wójtowskiej - filia SDK (ul. Zakroczymska 11 wejście od ul.Wójtowskiej)

1 obraz w galerii artykułu DO TEATRU PRZEZ BAJKĘ
1 / 1