Prezentowanie się, mówienie o sobie nie zawsze i nie każdej osobie przychodzi z łatwością. W naszej pracy często pojawiają się jednak sytuacje, kiedy trzeba lub warto opowiedzieć o tym, kim jestem oraz co i jak robię w swojej pracy. To sprawa warta treningu, a także wspólnego twórczego namysłu.
Warsztat ma na celu przyjrzenie się strategiom opowiadania o sobie. Tworzeniu własnej strategii pomogą wnioski z dyskusji pozwalającej wyłonić zaciekawiające wątki, a także konkretne słowa, gesty, które warto usprawnić, wzmocnić lub przemyśleć. Zaczniemy od wspólnego wypracowania bezpiecznej przestrzeni do mówienia o sobie, a także komfortowego dzielenia się informacją zwrotną. Spotkanie będzie polegać na prezentacjach przed resztą grupy oraz wzajemnym omawianiu ich na bieżąco, odbijaniu ich w spojrzeniach i perspektywach innych osób uczestniczących w warsztacie. Zależy nam na stworzeniu życzliwej przestrzeni do współdziałania i wymiany myśli.
Jeśli chcesz potrenować opowiadanie o swojej pracy w sposób świadomy i zgodny z Twoim wartościami, ten warsztat jest dla Ciebie!
Co należy przygotować?
Każda osoba uczestnicząca w warsztacie zostanie poproszona o przemyślenie i przygotowanie krótkiej, około 3-4-minutowej prezentacji na temat siebie i swojej praktyki zawodowej lub twórczej (niekoniecznie w PowerPoint ;)). Przykładowe pytania, które mogą pomóc w przygotowaniu się: Kim jesteś? Gdzie stoi twoje biurko, a może wcale go nie masz? Gdzie pracujesz? Czego nie lubisz w swojej pracy? Czego używasz w swojej pracy? Jakie tematy cię inspirują, co cię motywuje do działania?
Prezentacje mogą być przygotowane w dowolny sposób, z użyciem wybranych przez siebie i wygodnych narzędzi – prezentacji, filmu, rekwizytu, samego głosu itd. Różnorodność perspektyw, doświadczeń, sposobów działania będzie ważnym aspektem wzmacniającym dyskusję. Każda osoba wyjdzie ze spotkania z zestawem przemyśleń, które pozwolą jej w kolejnej sytuacji prezentacyjnej opowiedzieć o sobie naturalnie i inspirująco.
Kiedy?
grupa I: 6 maja 2025 – 16:00-19:00
grupa II: 7 maja 2025 – 10:00-14:00
Dla kogo?
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby – pracowniczki i pracowników instytucji kultury, freelancerki i freelancerów, osoby artystyczne i badawcze.
Udział bezpłatny.
Formularz będzie aktywny od 11.04.2025 do wyczerpania miejsc. Obowiązuje kolejność zgłoszeń (maksymalnie 10 osób w każdej grupie).
Gdzie?
w Staromiejskim Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2)
Prowadzenie
Spotkanie poprowadzi Magdalena Kreis – kuratorka, animatorka kultury i edukatorka. Działa na zasadzie: od pomysłu do realizacji. Wymyśla, inicjuje, koordynuje, wspiera. Od 15 lat tworzy autorskie działania w obszarze sztuki współczesnej – wystawy, warsztaty, programy i publikacje edukacyjne, których celem jest angażowanie publiczności w różnym wieku. Pracuje w oparciu o kontekst miejsca, szuka sposobów na opowiadanie o sztuce przybliżając ją do codziennego doświadczenia. Współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą (m.in. Czechy, Niemcy, Dania, Ukraina, Japonia). Współtworzy niezależną galerię sztuki NOWY ZŁOTY, zlokalizowaną w kiosku na wrocławskim osiedlu Ołbin oraz wydarzenie sieciujące podobne inicjatywy wystawiennicze, pracownie i kolektywy – Wrocław Off Gallery Weekend. Jest także inicjatorką osiedlowego magazynu artystycznego ZIN OŁBIN, a także dolnośląskiego wydawnictwa ZIN REGION – tworzonych wspólnie z artystkami i artystami.
Więcej: magdalenakreis.pl (link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki)
Warsztat autorstwa Magdaleny Kreis został wyłoniony w ramach programu “Sytuacje” - konkursu na działania twórcze z kadrami kultury “.
Więcej informacji: https://sdk.pl/wydarzenia/wyniki-naboru-sytuacje/ (link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki)
///
Kontakt: Agata Kędzia, agata.kedzia@sdk.pl, 539 075 662