Nawet nie wiecie jak bardzo was kocham|Mapa Ciała|Nawet po śmierci-Festiwal HumanDoc w Staromiejskim Domu Kultury

9.12.21 / G.18:00

Festiwal HumanDoc i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na pokazy filmowe, które odbędą się w piątek 9 grudnia w Sali Kameralnej Staromiejskiego Domu Kultury.

UWAGA z powodu zagrożenia epidemiologicznego i obostrzenia sanitarne, na projekcje w Staromiejskim Domu Kultury obowiązują zapisy - adres email: paulina.zajac@sdk.pl Wstęp tylko dla osób uprzednio zapisanych. Osoby posiadające zaświadczenie o szczepieniu nie muszą się zapisywać, jeśli okażą poświadczenie szczepienia na miejscu.

PLAN PROJEKCJI:

g. 18.00 – 19.00 Nawet nie wiecie jak bardzo was kocham
Mężczyzna skazany na śmierć zostaje uniewinniony i zwolniony z celi śmierci po 22 latach. Teraz musi stawić czoła nowemu wyzwaniu: przetrwać wolność. „Nawet nie wiecie jak bardzo was kocham” to mocny film nakręcony w Oklahomie, gdzie główną rolę gra amerykański bohater. Opowiada o ogólnoświatowym problemie kary śmierci, co jednak niezwykle istotne, z bardzo intymnym i ludzkim punktem widzenia oraz unikalnym podejściem wizualnym. Nie jest to dokument śledczy ani manifest przeciwko karze śmierci, ale film, który chce oddać głos „doskonałej ofierze” amerykańskiego systemu prawnego, dotykając równocześnie wrażliwości widzów.
Reżyseria: Marco Speroni
Kraj: Włochy (2020)
Czas trwania: 61 min
Język: angielskig.

g. 19.15 – 19.55 Mapa Ciała
Grupa pięciu wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. J. Korczaka w Szczecinie przez trzy tygodnie rejestruje swoją codzienność otrzymanymi w ramach warsztatów filmowych kompaktowymi aparatami. Nastoletnie żarty i marzenia przeplatają się z surowymi realiami życia w ośrodku.
Reżyseria: Krystyna Dobrzańska
Kraj: Polska (2021)
Czas trwania: 35 min
Język: polski

g. 20.10 – Nawet po śmierci
Od początku kryzysu uchodźczego w 2014 r. prawie 20 000 osób zginęło podczas przekraczania Morza Śródziemnego, a także rzeki Evros wzdłuż granicy lądowej między Turcją a Grecją. Większość zmarłych została odnaleziona bez dokumentów, co sprawia, że identyfikacja jest niezwykle trudna, jeśli w ogóle możliwa. „Even after death” przedstawia sposób, w jaki koronerowie i eksperci medycyny sądowej radzą sobie z tym problemem w różnych częściach Grecji, a także ruch na rzecz opracowania uznanego na całym świecie systemu praw człowieka nawet po śmierci.
Reżyseria: Douglas F. Herman, Said Reza Hossini Adib
Kraj: Polska, Wielka Brytania (2020)
Czas trwania: 55 min
Język: angielski, grecki, farsi