Oprowadzanie po wystawie "Gęsia skórka"

9.7.22 / G.12:00

SOBOTA, 9 LIPCA 2022 O 12:00

Zapraszamy na oprowadzanie Agaty Włodarczyk i Kacpra Tomaszewskiego po wystawie "Gęsia skórka"

9 lipca (sobota), godz. 12.00 - 14.00
Galeria Promocyjna / Staromiejski Dom Kultury (1 piętro)

Agata Włodarczyk
W 2018 roku ukończyła studia licencjackie z historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest na piątym roku malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i tworzy obiekty. Jej twórczość charakteryzują pastelowe, chłodne kolory. Prace dotykają tematyki astrologii, duchowości i magii.
Czego się boisz? Nagromadzenia otworów. Ten lęk nazywany jest trypofobią.

creepypasta:
Pewnego razu dziewczynka zobaczyła niedaleko swojego domu granatowego kota z dwoma ogonami. Chciała go pogłaskać, więc pobiegła w jego stronę. Niestety kotek zaczął uciekać i szybko znikł jej z pola widzenia. Dziewczynka resztę dnia spędziła na rozmyślaniach o zwierzątku i pytała rodziców, czy może oni również go kiedyś widzieli. Następnego dnia, w drodze do szkoły, zobaczyła go po drugiej stronie ulicy. Natychmiast ruszyła w jego stronę, nie rozglądając się na przejściu dla pieszych. Potrącił ją samochód. Zmarła na miejscu. Kierowca próbujący uratować dziecko zobaczył kota o trzech ogonach chowającego się w zaroślach.
Japończycy wierzą w istnienie równoległego wymiaru, w którym istnieją potwory, demony i wszelkiego rodzaju duchy, zarówno te o łagodnym i dobrym usposobieniu, jak i krwiożercze i złośliwe. Po uderzeniu tsunami, ci którzy ocaleli, ulegli zbiorowej halucynacji. Przez wiele miesięcy po katastrofie rozmawiali ze zmarłymi, którzy przemoczeni przychodzili do ich domów, prosząc o suche ubrania lub posiłek. Wielu taksówkarzy wspomina dziwnych pasażerów, którzy znikali z samochodu bez otwierania drzwi. Japończycy tłumaczyli to tym, że duchy nie rozumieją, co się wydarzyło i przez swoją obecność proszą żywych o pomoc.

Kacper Tomaszewski
Student Wydziału Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Stypendysta wymiany Erasmus na Akademii Sztuk Pięknych w Pradze. Zajmuje się malarstwem, sztuką instalacji i tkaniną eksperymentalną. Queerowa tożsamość, historia mniejszości seksualnych, erotyka oraz pamięć stanowią wielokrotnie przewijające się zagadnienia w jego twórczości.
Czego się boisz? Myszy. Od dzieciństwa pamiętam jak biegały po kątach w moim rodzinnym domu. Pewnego dnia kładąc się pod pierzyną poczułem, że coś biega mi między nogami. Potwornie się przestraszyłem. Była to mysz. Ta historia sprawiła, że do dzisiaj przed snem sprawdzam, czy żadne zwierzę nie wyleguje się w mojej pościeli.

creepypasta:
Kiedy byłam mała uwielbiałam zbierać figurki małych piesków. Miałam ogromną kolekcję. Wszystkie dumnie stawiałam na stoliku koło łóżka. Pewnej nocy przebudził mnie potworny hałas. Z niepokojem delikatnie odkryłam się z kołdry i wstałam z łóżka. Przerażona ujrzałam otaczające mnie figurki piesków. Wszystkie momentalnie zaczęły warczeć i szczekać. Jeden z nich skoczył na mnie, przeraziłam się. Reszta piesków dołączyła do niego. Czułam ich ciężar. Zaczęły mnie kąsać. Nie wiedziałam co zrobić. Nie miałam siły ich odepchnąć. Głośno wołałam o pomoc. Nikt się nie zjawiał. Nie mogłam oddychać. Zaczęłam czuć ucisk w klatce piersiowej. Obudziłam się. Nie wiedziałam, że to był sen. Rozglądając się po pokoju nie mogłam zlokalizować moich piesków. Nie było ich, zniknęły. Szukałam ich po całym domu. Nikt nigdy ich więcej nie widziałam. Do dzisiaj nikt nie może ich znaleźć.

Wystawa "Gęsia skórka”
https://cutt.ly/mLo4YNn
6 – 30 lipca 2022
Galeria Promocyjna

1 obraz w galerii artykułu Oprowadzanie po wystawie "Gęsia skórka"
1 / 1