Premiera książki poetyckiej Ady Rączki "Chciałośmy" /// koncert + rozmowa

3.12.22 / G.19:00

Zapraszamy na premierę książki poetyckiej Ady Rączki -"Chciałośmy"!

SOBOTA, 3 GRUDNIA 2022 O 19:00
Staromiejski Dom Kultury
(Rynek Starego Miasta 2, Warszawa)


Wieczór rozpoczniemy o 19:00 koncertem Emilki Gołos w sali kameralnej, będącym improwizacją muzyczną do tekstu Ady.
Po koncercie odbędzie się rozmowa z Adą, którą poprowadzi Ola Kamińska, współzałożycielka inicjatywy Girls* to the Front.

Do zobaczenia!

Ada Rączka interesuje się językiem niebinarnym, pracuje z obrazami, tekstem i wideo. Autor_ka ksiązki poetyckiej „Nie róbmy nic, błagam. Ale powiedzmy innym, że robiłyśmy” (2019) oraz zina „Próba wyjścia z brzucha | Próba wejścia do brzucha” (2021) stworzonego wspólnie z Zofką Koftą i Girls* to the Front.

Emilka Gołos jest pianistką, kompozytorką oraz artystką dźwiękową. Jej działalność wywodzi się z jazzu i muzyki klasycznej, a obecnie skupia się głównie na muzyce elektronicznej. Część działalności Emilki zajmują improwizowane eksperymenty muzyczne oraz projekty interdyscyplinarne z artystami/kami wizualnymi i tancerzami/arkmi. Studiuje w Wyższej Szkole Muzyki i Tańca w Kolonii.

Ola Kamińska jest współzałożycielką feministyczno-queerowej inicjatywy Girls* to the Front zajmującej się organizacją koncertów dziewczyn z Polski i zagranicy, imprez, performansów, dyskusji i warsztatów, a także wydawaniem własnego feministyczno-queerowego zina.

W trakcie premiery będzie można kupić książkę Ady oraz wcześniejsze poetyckie wydania SDKu (dostępne formy płatności: karta/gotówka).

"Chciałośmy" Ada Rączka,
Staromiejski Dom Kultury 2022,
Redakcja i korekta: Maria Halber
Opieka redakcyjna i wizualna: Diana Krawiec (Dobromiła Dobro)
Prace wizualne i kompozycja tekstu: Zofka Kofta
Skład: @pktwidz

Ilustracja do wydarzenia: Zofka Kofta

Wstęp wolny!

1 obraz w galerii artykułu Premiera książki poetyckiej Ady Rączki "Chciałośmy" /// koncert + rozmowa
1 / 1