Spotkanie autorskie z Jasiem Kapelą w Lublinie

2.12.22 / G.18:00

Piątek, 2 grudnia 2022 o godz. 18:00

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jasiem Kapelą w Księgarni „Dosłowna ” w Lublinie (ul. Peowiaków 12), wokół jego książki poetyckiej „Wojownik MDMA”.

„Wojownik MDMA” to najnowsza książka Jasia Kapeli. Składają się na nią wiersze napisane i opublikowane przez Jasia w poprzednich latach, a także nowe utwory.
Polubicie te wiersze. Lub nie.

Spotkanie poprowadzi Rafał Rutkowski.

"Co cię nie zabije, zostanie z tobą na zawsze" - tym zdaniem, włączonym we własne przeżycie, Jaś Kapela wygrywa nareszcie z Friedrichem Nietzschem. Aż szkoda, że nie może wyzwać Nietzschego na walkę. Bijatyka na ringu, bijatyka przez słowa - poezja to nie to samo co przemoc. To tylko rytuał. Agresja umieszczona na ringu tam właśnie zostaje, a siła, która tu rządzi, jest liryczna. Z tych wierszy płynie ulga, a MMA zmienia się z czasem w MDMA - i to też jest przyjemne. Co cię nie zabije, nigdy cię nie wzmocni, zapamiętasz? Nie jest to takie łatwe, choć łatwo to czytać. To jest opowieść o świecie po hejcie, z doznania hejtu i z odpowiedzi na przemoc idą tu słowa. Bez obciachu jest ta poezja i mówi rzeczy proste, w tym jej bezwstydność i siła kuglarska. Frazy biegają po głowie, jak gdyby w zwariowanym tańcu. / Marta Konarzewska

Jaś Kapela - Poeta, pisarz, wegański wojownik, lewicowy influenser. Autor 12 książek, ostatnio wydał tom wierszy „Wojownik MDMA” oraz napisał poemat do słuchowiska "Hatefulness". Członek zespołu i redakcji Wydawnictwa Krytyki Politycznej, zawodnik Prime Show MMA.

Rafał Rutkowski – Poeta. Wiersze publikował w min. w: „Znaku”,czy „Dwutygodniku”. W listopadzie 2022 roku ukazała się jego czwarta książka poetycka „Na drzewach kwitną wielkie okna” (Instytut Mikołowski 2022). Prowadzi autorską księgarnię „Dosłowna” w Centrum Kultury w Lublinie w której cyklicznie organizuje spotkania autorskie.

W trakcie wydarzenia "Wojownik MDMA" będzie dostępny w sprzedaży w księgarni.

1 obraz w galerii artykułu Spotkanie autorskie z Jasiem Kapelą w Lublinie
1 / 1