Spotkanie z Natalią Fiedorczuk

11.3.21 / G.18:30

STAROMIEJSKI DOM KULTURY zaprasza na spotkanie z Natalią Fiedorczuk, autorką książki "Odmieniec".
Rozmowę poprowadzi Justyna Suchecka (Krótka Przerwa, TVN24).

czwartek, 11.03.2021, o godz. 18:30
Spotkanie online na FB.

Życie Bolesława Biegasa, polskiego artysty, który urodził się pod koniec XIX wieku w małej podciechanowskiej wsi, potoczyło się jak z hollywoodzkiego filmu. Drogą nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, z niedożywionego pastuszka-sieroty o ponadprzeciętnym talencie plastycznym, staje się poster child polskiej myśli postępowej. Nie boi się eksperymentów ani porażek, bo napędza go wewnętrzny przymus tworzenia. To jego swoista strategia przetrwania. Radykalny w sztuce, ale nieśmiały i rozmarzony w życiu. Raz nazywany geniuszem, a raz półgłówkiem. Flirtuje niebezpiecznie z kiczem i patosem. Wikła w układy z konsekwencjami.
W nowej powieści Natalii Fiedorczuk opartej na motywach z życia Bolesława Biegasa wchodzimy w świat odszczepieńca, którego się wielbi albo nim pogardza. Człowieka, który oddaje siebie, by później jeszcze więcej zabrać. Geniusza, który widzi wyraźniej, czuje bardziej i żyje intensywniej.

Natalia Fiedorczuk - urodzona w 1984 roku. Z zawodu psychopedagożka, kompozytorka, wokalistka i publicystka. Pracuje jako animatorka kultury, zajmuje się aktywizacją obywatelską w społecznościach lokalnych. Pisała o muzyce, o internecie, estetyce i mieszkalnictwie. Za “Jak pokochać centra handlowe” otrzymała Paszport Polityki.

1 obraz w galerii artykułu Spotkanie z Natalią Fiedorczuk
1 / 1