Strategie działań artystycznych ze społecznościami | Warsztaty w Programie Rozwoju Warszawskich Kadr Kultury

14.6.24 / G.10:00

Po jakie strategie możemy sięgać lub jakie pytania sobie stawiać, chcąc łączyć działanie twórcze i społeczne, edukacyjne i artystyczne?
Czy sztuka może badać potrzeby, dostarczać rozwiązań, nieść zmianę?

Warsztaty będą okazją do refleksji na temat możliwych narzędzi i sposobów pracy artystyczno-społecznej. Będą zachętą do uważnego przyglądania się swoim pragnieniom, umiejętnościom i wyborom a także do tego, by nie bać się selekcji i rezygnacji z celów i zamierzeń, które nie idą w parze z tym, co rozpoznajemy za kluczowe. 
Jednym słowem będziemy sprawdzać, jakie strategie są dla nas możliwe i które z nich chcemy wybierać w projektach społeczno-artystycznych, które podejmujemy. Będzie czas przykładów, refleksji, projektowania, testowania i wymiany pomysłów. 

Na warsztaty zapraszamy wszystkie osoby, które zajmują się kreowaniem i realizowaniem działań nastawionych na budowanie więzi ze społecznościami: osoby zarządzające projektami, tworzące programy instytucji, prowadzące zajęcia twórcze, działające w polu animacji kultury czy edukacji artystycznej.

Prowadząca:

Dorota Ogrodzka – artystka społeczna, pedagożka teatru, dramaturżka, reżyserka, trenerka i badaczka. Współprowadzi Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach (Uw, PJATK i Akademia Teatralna). Jest jedną z kuratorek programowych Slot Art Festiwal. Wspiera tutorsko i mentorsko osoby artystyczne, liderskie, a także zespoły działające artystycznie, aktywistyczne, społecznie. Stale współpracuje z  organizacjami oraz instytucjami kultury i sztuki w Polsce i Europie. 

Kiedy?: 14.06, godz. 10:00-15:00
Koszt:60 zł

Szczegóły dotyczące płatności zostaną przekazane mailowo po zakwalifikowaniu na warsztat (w celu zrealizowania transakcji istnieje możliwość wystawienia faktury). 

Formularz będzie aktywny od 28.05.2024 do wyczerpania miejsc.

Kontakt w sprawie programu:  
Agata Kędzia,agata.kedzia@sdk.pl

Więcej informacji o programie: https://sdk.pl/projekty/program-rozwoju-warszawskich-kadr-kultury/


1 obraz w galerii artykułu Strategie działań artystycznych ze społecznościami | Warsztaty w Programie Rozwoju Warszawskich Kadr Kultury
1 / 1