data: 12.07.2025 (sobota), g. 12:30-15:00
miejsce: Sala Klubowa (1 piętro), Staromiejski Dom Kultury
wstęp wolny - obowiązują zapisy na mail: zuzanna.andruszko@sdk.pl
Zrób sobie zina! Zapraszamy na warsztaty zinowe, z których każda osoba wyjdzie z gotowym mini-zinem i będzie miała możliwość włączenia swojej publikacji do zinowej biblioteki dostępnej na wystawie Nagi owoc. 10 lat Girls and Queers to the Front.
Podczas warsztatów porozmawiamy czym są ziny i jaką rolę self-publishing odgrywa w wyrażaniu siebie i budowaniu społeczności, szczególnie wśród osób doświadczających dyskryminacji ze względu na tożsamość seksualną i płeć. Wspólnie wypracujemy instrukcję tworzenia własnego mini-zina, będziemy razem rysować, kolażować i pisać.
Warsztaty nie wymagają żadnych wcześniej nabytych umiejętności: stworzymy przestrzeń, która sprzyja próbowaniu nowych sposobów wyrażania siebie i opowiadania o swoich doświadczeniach.
Prowadzenie: Aleksandra Kamińska, Agata Wnuk
///
Wydarzenie towarzyszy wystawie NAGI OWOC. 10 lat Girls and Queers to the Front, poświęconej artystycznym praktykom osób związanych z kolektywem Girls and Queers to The Front.
Girls and Queers to the Front to feministyczno-queerowa inicjatywa założona przez Agatę Barbarę Wnuk i Aleksandrę Kamińską, działająca w Warszawie od 2015 roku. Girls and Queers to the Front organizuje koncerty, warsztaty, performensy, spotkania autorskie i dyskusje, prowadzi audycję i – wraz z Magdaleną Rzepecką – wydaje ziny. Od 2021 roku, razem z redaktorką Marią Halber, działa również jako DIY queerowe wydawnictwo. Głównym celem Girls and Queers to the Front jest budowa społeczności dziewczyn, kobiet, osób niebinarnych, trans i queer – inspirującej i wspierającej.
@girlsandqueerstothefront | gqttf.com