Wystawy Dyplomów ASP Warszawa | finisaż i oprowadzanie Olgi Dyjak i Kacper Tomaszewski

22.6.24 / G.16:00

Zapraszamy na finisaż i oprowadzanie Olgi Dyjak i Kacpra Tomaszewskiego

finisaż: 22 czerwca (sobota) w godz. 16:00-18:00
oprowadzenie: godz. 17:00

Olga Dyjak, This Used to Be My Playground
Przywracanie dzieciństwa to proces, który przypomina mi wykopalisko archeologiczne, wyznaje Olga Dyjak. Artystka w swojej twórczości czerpie inspirację z dziecięcych wspomnień. Zasobu, który posiada każdy i który jako zjawisko, fenomen czy kategoria, może stać się obiektem badań, rozważań naukowych lub działań artystycznych. Jedni, świadomie lub nie, czynią momenty najwcześniejszych lat życia dla siebie niedostępnymi, drudzy albo sięgają tam z tęsknotą, albo konfrontują się z przeszłością dla dalszego rozwoju.
promotorka dr hab. Anna Panek, promotorka aneksu mgr Dorota Kozieradzka, opiekun prof. Sławomir Ratajski

Kacper Tomaszewski, Śnij piesku, śnij…
Relacja między człowiekiem a psem jest dla Kacpra Tomaszewskiego więzią wyjątkową. Zwierzęta te, znane z bezwarunkowej miłości i wierności wobec swoich opiekunów, stają się nie tylko naszymi przyjaciółmi, ale też nieodłączną częścią rodziny.
Na wystawie “Śnij piesku, śnij…“ artysta bada relację człowieka z psem, a jednym z głównych wątków, które eksploruje jest trudny moment pożegnania i żałoby, przeżywanej po utracie wiernego kompana”. Tomaszewski zwraca uwagę na społeczne tabu i brak zrozumienia związane z odejściem bliskiego zwierzęcia, przygląda się obrzędom funeralnym i próbuje uchwycić, jak zacierają się międzygatunkowe granice.
promotorka dr Aleksandra Liput, promotor aneksu dr hab. Jan Mioduszewski, opiekun mgr Magdalena Sołtys

Partnerzy: ASP w Warszawie, Instytut Dobrej Śmierci, Esthima

1 obraz w galerii artykułu Wystawy Dyplomów ASP Warszawa | finisaż i oprowadzanie Olgi Dyjak i Kacper Tomaszewski
1 / 1