Wydarzenie odwołane - NAŚWIETLANIE WIERSZAMI – IMPRO ALKI NAUMAN I DOBROMIŁY DOBRO

13.11.23 / G.19:00

Z PRZYCZYN LOSOWYCH WYDARZENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE.

///

SOLAR YOURSELF! Bierzemy słońce do rąk i naświetlamy nim wiersze pochodzące z książki “X-Philes archiwum queerowej poezji”.

Alka i Dobromiła w świetle słońca wygenerowanego przez lampy LED zaimprowizują czytanie wierszy, zapraszając do wspólnego ruchu, czytania i słuchania. Będzie to okazja, aby w otwartej i przyjaznej atmosferze zapoznać się z książką “X-Philes archiwum queerowej poezji”, podzielić swoimi refleksjami o wierszach, wymienić się emocjami. Ale też, aby po prostu pobyć razem w cieple słoneczka i wśród osób, które lubią poezję.

  • Kiedy: 13.11 w poniedziałek o 19:00
  • Gdzie: Staromiejski Dom Kultury przy Rynku Starego Miasta 2

Alka Nauman zajmuje się tańcem, choreografią, szperaniem w queerowych archiwach i pisaniem tekstów. Jest absolwentką choreografii w London Contemporary Dance School i Instytutu Kultury Polskiej UW, członkinią Queerowej Akademii Ruchu i połówką artystyczno-badawczego duetu Lesbi Pensjonari. Jej prace były pokazywane między innymi w The Place, Chisenhale Dance Space w Londynie, Montevideo w Marsylii, Komunie-Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Zachęcie, Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Galerii Sklep Karowa czy Galerii Pola Magnetyczne. Była stypendystką PEER Programme w Studio Wayne McGregor w Londynie (2020-2022).

Dobromiła Dobro zajmuje się poezją, sztuką radia, rysunkiem i archiwaliami. Jest absolwentką historii sztuki na Wydziale Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich ASP w Warszawie (2016–2022). Była kuratorką i producentką projektu RADIO-TEATR 2022, współzałożycielką i kuratorką Radiowej Akademii Radia Kapitał, publikowała teksty magazynach Szum i Szajn. Jest autorką instalacji „Galeria Babel - analiza kontrowersji metodą ANT” w Muzeum Literatury w Warszawie oraz wideo „poetry-tv” w Ignorantce w Łodzi. W Staromiejskim Domu Kultury kieruje działem projektów literackich.

Do zobaczenia!

1 obraz w galerii artykułu Wydarzenie odwołane - NAŚWIETLANIE WIERSZAMI – IMPRO ALKI NAUMAN I DOBROMIŁY DOBRO
1 / 1