Ogłoszenie wyników Nagrody ENTRY 2024

25.4.24

Ogłaszamy wyniki Konkursu Inicjatywy Entry 2024 organizowanego przez Inicjatywę Entry, Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Galerię Promocyjną.

Wyboru dokonała komisja w składzie: prof. Maciej Aleksandrowicz, Kinga Cieplińska, Paweł Gieryński, Aleksander Hudzik, Magda Lipska, prof. Tomasz Milanowski, Piotr Policht, Dariusz Wasylkowski, Kaja Werbanowska.

Dwie równoległe pierwsze nagrody w wysokości 18 000 zł oraz wystawę w Galerii Promocyjnej w 2025 roku przyznajemy:

  • Pani Zuzannie Kozłowskiej, absolwentce Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie za łączenie języków, wydobywanie opowieści z osobliwych materiałów, umiejętność współpracy i szczerość!
  • Panu Łukaszowi Sawickiemu, absolwentowi Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie za łączenie niebanalnej refleksji filozoficznej z oryginalnym językiem malarskiej kreacji.

Zuzanna Kozłowska (1997) ma już na swoim koncie kilka ważnych wystaw, między innymi dwie wystawy zrealizowane w zeszłym roku w warszawskiej galerii Turnus. Tam ujawniła się jej wrażliwość na działanie natury, talent do odszukiwania przedmiotów codziennego użytku, czy głęboka świadomość współpracy z innymi osobami artystycznymi, którą Kozłowska uważa za jeden z filarów swojej własnej twórczości. Z działań artystki promieniuje poetyka i subtelny humor, który, jak można mniemać rozwijała w pracowni Wojciecha Bąkowskiego. W sztuce Kozłowskiej widać poszukiwanie własnego głosu i języka, który nie szuka łatwych rozwiązań, nie ogląda się na merkantylną, salonową czy nawet ideologiczną przychylność. Nagroda dla Kozłowskiej, to też nagroda za szczerość, z którą pisze o trudach bycia artystką u progu kariery.

Łukasz Sawicki (1996) uzyskał pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie na najlepszy dyplom polskich państwowych uczelni artystycznych – ArtNoble 2023. W swojej twórczości skupia się na filozoficzno- kulturowych aspektach nowoczesności w zderzeniu z ponowoczesnością, łączy niebanalną refleksję filozoficzną z oryginalnym językiem malarskiej kreacji, rozwijając przy tym wątki i motywy napisanej przez niego powieści Milczenie Sokratesa jest stanowczo przeceniane. Historię unistycznego postpaństwa, artysta traktuje jako pretekst do komentarza współczesnych zjawisk i przemian społeczno-politycznych zachodzących w skali globalnej. Łukasz Sawicki z impetem wkroczył na rodzimą i zagraniczną scenę artystyczną. Brał udział w wystawach m.in. w Poznaniu, Warszawie, Kolonii i Bonn.

Gratulujemy!

1 obraz w galerii artykułu Ogłoszenie wyników Nagrody ENTRY 2024
1 / 1