RADIO TEATR 2022 - SŁUCHOWISKO "PRYZMAT"12.6.22 / G. 19.00

12.6.22 / G.19:00

12.06.22 (niedziela) o godz. 19.00 na antenie Radia Kapitał www.radiokapital.pl

PRYZMAT to poemat, który rozbija się w tęczę. To historia odradzania się miasta i poszukiwania w nim bezpiecznych przestrzeni. To notatki ze wspomnień osób queer: coming outów, performansów, postaw aktywistycznych i procesu budowania w sobie siły do wolności. 

W dźwiękowej wędrówce przez miasto słyszymy głosy queerowej wspólnoty (Filipka Rutkowski, Taras Gembik, Jolaś Anioł, Konrad Kurowski), syreni śpiew (Pat Dudek) oraz opowieść przewodniczki (Justyna Wasilewska), która prowadzi nas w miejsca z życia queer Warszawy od wczesnych lat dwutysięcznych do roku obecnego.

Autorką scenariusza jest Weronika Lewandowska, która bazowała na własnych wspomnieniach i artystycznym researchu (szczególne podziękowania dla Rity Müller i Kamila Kuhra). Muzykę oraz ilustracje dźwiękowe skomponowała Justyna Banaszczyk/FOQL. Całość wyreżyserował Grzegorz Jaremko.

Nagrania odbyły się w Studiu Eksperymentalnym Radia Kapitał w teatrze Komuna Warszawa (realizacja dźwięku i mastering: Adam Jankowski). Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa w ramach funduszu instytucji kultury.

Zespół kuratorski: Diana Krawiec/Dobromiła Dobro, Arkadiusz Gruszczyński, Grzegorz Laszuk

Produkcja: Diana Krawiec/Dobromiła Dobro

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych słuchowisk i kalendarz premier: https://radiokapital.pl/shows/radio-teatr-2022/

1 obraz w galerii artykułu RADIO TEATR 2022 - SŁUCHOWISKO "PRYZMAT"
1 / 1