CZYSTY KRYSZTAŁ: OPROWADZANIA Z DZIDAMI

8.7.21 / G.17:00

Czwartek, 8 lipca 2021 w godz. 17:00 do 19:00
Staromiejski Dom Kultury | Warszawa, Rynek starego Miasta 2

W najbliższy czwartek w godzinach od 17:00 do 19:00 zapraszamy na oprowadzania z Dzidami czyli kuratorkami wystawy "Czysty kryształ".
Oprowadzamy przez dwie godziny w mniejszych grupach co 20 minut.

Co to jest czysty kryształ? Gdzie go szukać? Czym są współczesne mity? Dlaczego tęsknimy za prostymi narracjam, takimi jak teorie spiskowe? Jakie historie kryją się za poszczególnymi pracami? Opowiedzą Aleksadra Liput i Michalina Sablik.

Aleksandra Liput (1989) - artystka wizualna i kuratorka zajmująca się ceramiką miękkimi rzeźbami, obiektami i instalacjami. W swojej twórczości mierzy się z problematyką lęku, dziedziczenia traum, szeroko rozumianą duchowością i magicznymi przedmiotami. Interesuje się koncepcjami związanymi z mitem i utopią. Doktorantka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współtworzy duet kuratorski DZIDY.

Michalina Sablik (1993) - historyczka sztuki, krytyczka i kuratorka. Ukończyła MISH na Uniwersytecie Jagiellońskim i historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała gender and postcolonial studies na Uniwersytecie w Utrechcie oraz podyplomowo Dyplomację kulturalną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pracuje jako kuratorka w Galerii Promocyjnej w Warszawie. Współpracuje z Instytutem Adama Mickiewicza oraz czasopismami o sztuce. Z Aleksandrą Liput w duecie kuratorskim DZIDY organizuje pop-upowe wystawy grupowe.

Informacja o wystawie "Czysty kryształ"

Informacja o oprowadzaniach na Fb.

1 obraz w galerii artykułu CZYSTY KRYSZTAŁ: OPROWADZANIA Z DZIDAMI
1 / 1