PRZEDŁUŻAMY WYSTAWĘ "NEGATYWY" ŁUKASZA ZBROI

26.5 — 12.6.21

Przedłużamy wystawę malarstwa i rzeźby Łukasza Zbroi pt. "Negatywy".
Zapraszamy od 26 maja do 12 czerwca 2021 w dniach:

  • środa-piątek w godz. 15:00-20:00
  • sobota w godz. 12:00-18:00

Ważne! 12 czerwca 2021 zapraszamy na Finisaż wystawy "Negatywy" Łukasza Zbroi.

W swoich najnowszych pracach malarskich i rzeźbiarskich Łukasz Zbroja podejmuje zagadnienie negatywu. Zastanawia się nad jego kulturowymi znaczeniami. Jego negatywy ludzkich postaci to anamorfozy, pokazujące dane postacie w odbiciu krzywego zwierciadła. “Łukasz Zbroja w ekspresjonistycznie malowanych portretach stale powtarza te same motywy. Wraca do wizerunków znanych osób, literatów, filozofów, aktorów. Jego twórczość to niekończący się proces formowania obrazu. Niczym Artur Natch-Samborski konsekwentnie całe życie przemalowuje ten sam obraz, starając się wydobyć kolejne warstwy i znaczenia” – tłumaczą organizatorzy wystawy.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/827306751530731?ref=newsfeed

Łukasz Zbroja (ur. 1985) – absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2019 roku obronił dyplom, zrealizował jednocześnie aneks z Rysunku i Malarstwa. Wcześniej ukończył również Malarstwo na Wydziale Artystycznym w Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Wydział Malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk. Prace z jego dyplomu magisterskiego “Cyrk”, były prezentowane na wystawie Coming Out. Najlepsze dyplomy ASP 2019 w Warszawie. Jest laureatem Nagrody Inicjatywy Entry w 2020.

Nagroda Inicjatywy ENTRY przyznawana jest od 2003 roku powstała jako efekt współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, fundatorów państwa Agnieszki i Pawła Gieryńskich oraz pana Dariusza Wasylkowskiego i Galerii Promocyjnej. Jej celem jest wsparcie absolwentów Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i ułatwienie im rozpoczęcia kariery artystycznej po zakończeniu studiów. Co roku dwójka artystów otrzymuje stypendium oraz możliwość pokazania swoich prac w Galerii Promocyjnej.

***

Informacja zapowiadająca wystawę w marcu 2021:

[Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne, wprowadzone na obszarze województwa mazowieckiego, od 15.03.2021 r. - do 25.05.2021 r, wystawa była zamknięta dla publiczności.]:

„NEGATYWY” wystawa indywidualna Łukasza Zbroi - Nagroda Inicjatywy ENTRY

3 marca – 2 kwietnia 2021

Łukasz Zbroja w ekspresjonistycznie malowanych portretach stale powtarza te same motywy. Wraca do wizerunków znanych osób, literatów, filozofów, aktorów. Jego twórczość to niekończący się proces formowania obrazu. Niczym Artur Natch-Samborski konsekwentnie “całe życie przemalowuje ten sam obraz”, starając się wydobyć kolejne warstwy i znaczenia.

W swoich najnowszych pracach malarskich i rzeźbiarskich Zbroja podejmuje zagadnienie negatywu. Zastanawia się nad jego kulturowymi znaczeniami. Jego negatywy ludzkich postaci to anamorfozy, pokazujące dane postacie niczym w odbiciu krzywego zwierciadła.

Łukasz Zbroja (ur. 1985) - absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2019 roku, obronił dyplom, zrealizował jednocześnie aneks z Rysunku i Malarstwa. Wcześniej ukończył również Malarstwo na Wydziale Artystycznym w Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Wydział Malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk. Prace z jego dyplomu magisterskiego “Cyrk”, były prezentowane na wystawie Coming Out. Najlepsze dyplomy ASP 2019 w Warszawie. Jest laureatem Nagrody Inicjatywy Entry w 2020.

Nagroda Inicjatywy ENTRY przyznawana już od 2003 roku powstała jako efekt współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, fundatorów państwa Agnieszki i Pawła Gieryńskich oraz pana Dariusza Wasylkowskiego i Galerii Promocyjnej. Jej celem jest wsparcie absolwentów Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i ułatwienie im rozpoczęcia kariery artystycznej po zakończeniu studiów. Co roku dwójka artystów otrzymuje stypendium oraz możliwość pokazania swoich prac w Galerii Promocyjnej.

Partnerzy: NOTES.NA.6.TYGODNI, Nagroda Inicjatywy Entry, ASP w Warszawie

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/246724303583850

Godziny otwarcia galerii:
śr-pt 15:00 - 20:00
sob 12:00 - 18:00


Galeria Promocyjna w mediach społecznościowych:
Facebook: goo.gl/Neun62
Instagram: https://www.instagram.com/promocyjna/

1 obraz w galerii artykułu PRZEDŁUŻAMY WYSTAWĘ "NEGATYWY" ŁUKASZA ZBROI
1 / 1