45 minut
PODCAST 45 MINUT: Rozmowa z Serhijem Żadanem [tłum. w języku polskim]
Loading
/

Rozmowa reżyserki Svitlany Oleshko z Serhijem Żadanem – poetą, pisarzem i tłumaczem, liderem punkowego zespołu, aktywistą społecznym. Serhij mówi o wojnie, o życiu w Charkowie, o aktywizmie i o tym, czy literatura w czasie wojny jest potrzebna. Opowiada też o tym, czy jest teraz w stanie czytać książki i pisać wiersze oraz czy w ogrodzie jego mamy kwitną malwy.
Nagranie odbyło się w Staromiejskim Domu Kultury w studio Radia Kapitał, z okazji pierwszej wizyty pisarza w Polsce od czasu wybuchu wojny w Ukrainie.

Wypowiedzi Svity czytała Paulina Andruczyk, a Serhija Sebastian Grygo.

Розмова режисерки Світлани Олешко з Сергієм Жаданом – поетом, письменником і перекладачем. Сергій говорить про війну, про життя в Харкові, про активістів і про те, чи потрібна література під час війни. Розповідає також про те, чи може зараз читати книжки і писати вірші. А також про те, що на городі в його мами квітнуть мальви.Запис розмови відбувся в Староміському Домі Культури на студії радіо Капітал. Це був перший візит письменника до Польщі від вибуху повномасштабного вторгнення окупантів.

Висловлювання Світи зачитала Пауліна Андручик, а Сергія – Себастьян Григо.