LiderHub to specjalna ścieżka szkoleń dla osób, które chciałyby wzmocnić swoje kompetencje liderskie i zdobyć wiedzę potrzebną do tego, by w przyszłości pełnić funkcje kierownicze/dyrektorskie w instytucjach kultury.
Głównym celem kursu jest wzmocnienie grupy liderów i liderek i wyposażenie ich odpowiednie kompetencje poprzez narzędzia i metody, które pozwolą im z większą łatwością: zarządzać własnymi zasobami („ja” jako lider/ka), zarządzać zespołami i komunikować się w grupie („my” jako zespół) oraz budować ścieżkę kariery czy planować swoją drogę zawodową w kontekście aplikowania na stanowiska kierownicze i dyrektorskie (instytucja w szerszym kontekście – miasto, prawo, programy i strategie). Dodatkowym celem jest zintegrowanie grupy uczestników/czek LiderHub, tak by była dla siebie wsparciem i punktem odniesienia podczas całego kursu.
Kurs został zaprogramowany w oparciu o wiedzę ekspertek: Brigidy Dynisiuk – komunikacja i działania w modalności NVC; Małgorzaty Mostek – kwestie prawne i organizacyjne w tym planowanie strategiczne, pozyskiwanie grantów; Agnieszki Szelągowskiej – zasoby i kompetencje liderskie; oraz zespołu programowego Staromiejskiego Domu Kultury, który od 2021 roku prowadzi działania wzmacniające warszawskie kadry kultury.
Zgodnie z założeniami kursu odbędą się cztery weekendowe zjazdy oraz dzień podsumowujący w drugiej połowie roku:
- 23 września (piątek) 17:30 – 19:00 - kick off meeting online
- 28-29 września (w godz. 9:30-16:30)
- 12-13 października (w godz. 9:30-16:30)
- 26-27 października (w godz. 9:30-16:30)
- 16-17 listopada (w godz. 9:30-16:30)
- 30 listopada (w godz. 9:30-16:30)
Wśród szkoleń znajdą się tematy takie jak:
- Budowanie zespołu – ćwiczenia w terenie;
- Komunikacja NVC;
- Ja jako lider/ka; Kompetencje (inter) personalne;
- Etyczne miejsce pracy, perspektywa pracodawcy;
- Dream big, act now – zarządzanie strategiczne;
- Cele strategiczne i operacyjne;
- Struktura organizacji instytucji – modele;
- Planowanie i delegowanie zadań;
- Równowaga i odporność w pracy w kulturze;
- Zapobieganie wypaleniu zawodowemu.
Osią zjazdów będzie trening zadaniowy dla grup liderskich. Jest to forma szkolenia oparta o naukę w działaniu. Uczestnicy/czki szkolenia wezmą udział w stworzonych przez siebie projektach w charakterze opiekuna/ki projektu lub trenera/ki. Uzyskają unikatową możliwość wdrażania nabywanych umiejętności w życie i weryfikowania ich w kontakcie z zespołem. Trening daje doświadczenie zespołowej pracy nad przygotowaniem i prowadzeniem swoich działań.
Nabór zgłoszeń potrwa od 19 sierpnia do 4 września 2024.
WYDARZENIE FB https://fb.me/e/80mC37E9g
Pierwszym etapem będzie wypełnienie formularza, który udostępnimy w dniu rozpoczęcia naboru na stronie www.sdk.pl. Następnie w dniach 9-11 września prowadzone będę rozmowy rekrutacyjne.
Wymagany jest udział w całym cyklu! Nie przewidujemy możliwości udziału tylko w wybranych szkoleniach.
Kurs jest bezpłatny i realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie.