REZYDENCJE LITERACKIE W WARSZAWIE DLA PISARZY, DRAMATOPISARZY I TŁUMACZY Z BIAŁORUSI I UKRAINY

Program Rezydencji Literackich w SDK działa już od 2021 roku. Od początku trwania programu rokrocznie odbywają się dwa nabory. Organizując rezydencje, pragniemy włączyć zagranicznych pisarzy_ki oraz tłumaczy_ki do warszawskiego świata literackiego. Naszym rezydentom zapewniliśmy mieszkanie w centrum z dogodnym miejscem do pracy twórczej, stypendium, wsparcie merytoryczne oraz logistyczne.

Projekt realizowany jest w ramach partnerstwa polskich miast organizujących rezydencje – Krakowa, Gdańska i Warszawy – oraz dwóch literackich stowarzyszeń: Unia Literacka i Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury. Współpraca ta owocuje nie tylko pobytami organizowanymi w trzech miastach, ale również wspólną stroną internetową promującą ideę rezydencji literackich i będącą bazą informacji o stypendiach w Polsce i za granicą. Na stronie znajdują się również informacje dotyczące aktualnych naborów oraz dotychczasowych stypendystek i stypendystów.

Link do strony www Rezydencji Literackich: https://literaryresidenciespoland.pl/

PROGRAM REZYDENCJI LITERACKICH skonstruowany został wspólnie ze Stowarzyszeniem Tłumaczy Literatury, Stowarzyszeniem Unia Literacka, Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku i Krakowskim Biurem Festiwalowym.

1 obraz w galerii artykułu REZYDENCJE LITERACKIE W WARSZAWIE DLA PISARZY, DRAMATOPISARZY I TŁUMACZY Z BIAŁORUSI I UKRAINY
1 / 1