(arch.) WARSZTATY FOTOGRAFII TERAPEUTYCZNEJ

Zapraszamy na dwa spotkania warsztatowe.
Każdy trwa 4 godziny (10.00-14.00). Można skorzystać z dwóch lub jednego.

Na warsztaty możesz ze sobą zabrać osobę towarzyszącą: dziecko (powyżej 11 roku życia), przyjaciela/przyjaciółkę, współmałżonka i innych.

Podczas każdego ze spotkań zapoznasz się z kilkoma technikami fotografoterapeutycznymi, wyodrębnionymi przez Judy Weiser i szeroko stosowanymi w naszym kraju przez fotografoterapeutów, coachów i terapeutów, m.in. przez Joannę Szelugę i Aleksandrę Skwara z Akademii Górnośląskiej.
Przekonasz się, jak bardzo uniwersalnym językiem jest fotografia i jak bardzo zatrzymuje Cię w chwili obecnej, wspierając uważne życie.
Poczujesz, że fotografia rozwija i pomaga w uświadomieniu i nazwaniu potrzeb oraz emocji. Nauczysz się czytać zdjęcia i usłyszysz, jak inni czytają Twoje fotografie. Doświadczysz ogromnego znaczenia gratulowania/nagradzania innych, czyli pełnienia roli facylitatora w fotografii terapeutycznej i fotografoterapii.

Sobota 17.06. – „Uważne patrzę na siebie”
Spotkanie poświęcone jest portretowi i autoportretowi w fotografoterapii, samorozwoju. Pracować będziemy z użyciem wcześniej przygotowanych autoportretów, selfie. Przed nami wiele prób, doświadczeń siebie, wspólnych refleksji w nowym lub głębszym spojrzeniu na siebie w perspektywie czasu i przestrzeni. Czeka nas praca indywidualna (wykonanie autoportretu oczywistego) i późniejsza praca w grupie tzw. „aleja (auto)portretów”.
Idąc aleją odczujesz rolę fotografoterapii na sobie oraz innych uczestnikach oraz przećwiczysz tzw. "clean language".
Również zapoznamy się z symbolicznym portretem wykonanym za pomocą cyjanotypii i reyografii.

Niedziela 18.06 – „Jestem w drodze”
Drugie spotkanie będzie próbą określenia i nazwania aktualnego celu (małego lub dużego) i znalezienia odpowiedzi na temat, w którym miejscu swojej drogi jestem dzisiaj, a w którym miejscu chcę być jutro?
Poszukamy drogowskazów ułatwiających odczytanie potrzeb i celów z pomocą fotografii terapeutycznej. Wykorzystamy do tego pracę w parach m.in. krótki plener fotograficzno- fotografoterapeutyczny.
Każdy wybierze zdjęcia symbolizujące jego cel.
Będziemy pracować z użyciem różnych fotografii oraz z zastosowaniem wybranych technik fototerapeutycznych i fotografii terapeutycznej (praca indywidualna oraz w grupie).

WARSZTATY PROWADZI:
Karolina Kozyra-Ignut - fotografka, historyk sztuki (UKSW),foto-terapeutka, i absolwentka podyplomowych studiów Fotografia w terapii i rozwoju osobistym w Katowicach (GWSH); posiadająca doświadczenie w pracy z dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą.
Swoją przygodę z fotografią terapeutyczną rozpoczęła w przestrzeniach SDK w 2019 roku; samo medium fotograficzne i jego wyjątkową moc doskonali od lat ‘90. ubiegłego wieku; warsztaty z fotografii terapeutycznej prowadzi od wiosny 2022 roku.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Termin spotkań to 17 i 18.06:
Są dwie możliwości
1) Wybór jednego terminu sobota lub niedziela (w godz. 10.00-14.00)
2) Skorzystanie z całego weekendu: sobota + niedziela (w godz. 10.00-14.00)

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

  • możliwość uczestniczenia online (ZOOM)
  • Inwestycja / opłata:
    1) jedno spotkanie 110 zł.
    2) dwa spotkania 220 zł

ZAPISY do dnia 11.06.2023

Kontakt do koordynatorki kursu: malgorzata.graczyk@sdk.pl / tel. 501754916

Pobierz informację w PDF (link do pliku .pdf, 167 KB)

1 obraz w galerii artykułu (arch.) WARSZTATY FOTOGRAFII TERAPEUTYCZNEJ
1 / 1