70. urodziny Starówki

21.7 — 23.7.23

70. urodziny Starówki to trzy dni pełne atrakcji! Po raz pierwszy 30 lokalnych instytucji połączyło siły, by wspólnie świętować rocznicę odbudowy Rynku Starego Miasta. W programie koncerty, spacery, warsztaty artystyczne, gry miejskie, spotkania, wystawy, pokazy filmowe, potańcówki i rodzinny piknik.

W dniach 21–23 lipca na Starym Mieście i w okolicach odbędzie się aż kilkadziesiąt wydarzeń. W bogatym programie znajdą coś dla siebie wszystkie osoby poszukujące ciekawych pomysłów na letni weekend w Warszawie. Będzie można potańczyć i posłuchać muzyki, obejrzeć filmy i wystawy, spełnić się twórczo na warsztatach artystycznych, pogłębić wiedzę o historii Warszawy, odkryć niedostępne zakamarki i ukryte w podwórkach ogrody.

22 lipca 1953 roku oddano do użytku Rynek Starego Miasta wraz z częścią staromiejskich ulic. Chociaż prace rekonstrukcyjne trwały przez kolejne dziesięciolecia, data ta stanowi symboliczne zwieńczenie pierwszego etapu odbudowy nie tylko Starego Miasta, lecz także całej Warszawy.

Huczne obchody okrągłych urodzin Starego Miasta to punkt wyjścia do wspólnego celebrowania historii Warszawy i świętowania tego, jak okolica wygląda dziś i jak wiele ma do zaoferowania mieszkankom i mieszkańcom miasta. Starówka to turystyczna pozycja obowiązkowa, ale jednocześnie miejsce, gdzie zawsze można twórczo i ciekawie spędzić czas.


Pragniemy nie tylko zainicjować coroczne wspólne świętowanie urodzin Starówki, lecz także przedstawić mieszkankom i mieszkańcom Warszawy lokalne instytucje, które prężnie działają i na co dzień oferują znakomity program.

Karolina Ziębińska-Lewandowska, dyrektorka Muzeum Warszawy

Niemal wszystkie wydarzenia są darmowe. Na niektóre z nich obowiązuje rejestracja. Szczegóły w programie i na stronach organizatorów.

Więcej informacji i lista wydarzeń: www.urodzinystarowki.pl

Spotkajmy się na Starówce!

1 obraz w galerii artykułu 70. urodziny Starówki
1 / 1