Jego Wysokość Jan Kobuszewski - spotkanie

28.10.21 / G.11:00

28.10.2021r. (czwartek) o godz. 11.00

Klub Seniora "Wars i Sawa" zaprasza do SDK na spotkanie pt.:
„Jego Wysokość Jan Kobuszewski” - prelekcję poprowadzi Ewa Andrzejewska

Jan Kobuszewski rozpoczynał swoją karierę od ról dramatycznych. W naszej pamięci pozostały jednak przede wszystkim role komediowe: Majstra uczącego Jasia, Pana Janeczka z Kabaretu Olgi Lipińskiej. Okazał się także mistrzem filmowych epizodów. Jego role mają wspólne cechy - dobroduszność, ciepło, lirykę i życzliwość. Poza przypomnieniem najważniejszych ról, spotkanie będzie także próbą udzielenia odpowiedzi na pytania jaki był w życiu osobistym, co sądził o aktorstwie i swoich kreacjach itp.

Źródłem wiedzy na temat aktora będzie m.in. najnowsza książka pt. "Kobusz. Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny", której autorką jest Hanna Faryna-Paszkiewicz.

Fot: Jan Kobuszewski. Warszawa 1957 r. Teatr Młodej Warszawy - sztuka "Poskromienie złośnicy". Rola: Biondello. Aut. zdjęć: brak danych. Zdjęcie z zasobu Narodowego Archiwum Cyfrowego https://www.nac.gov.pl. Sygn.: 3/42/0/2/196 i 3/42/0/2/196/16 [Prawa należą do archiwum. Wolno zwielokrotniać, zmieniać i rozpowszechniać oraz wykonywać utwór, nawet w celach komercyjnych, bez konieczności pytania o zgodę.].

1 obraz w galerii artykułu Jego Wysokość Jan Kobuszewski - spotkanie
2 obraz w galerii artykułu Jego Wysokość Jan Kobuszewski - spotkanie
1 / 2