Bęc dyżur z autografem: Adu Rączka „Chciałośmy”

2.3.24 / G.13:00

Wraz z Księgarnią Bęc Zmiany (ul. Mokotowska 65, Warszawa) zapraszamy na spotkanie z Adu Rączką z okazji dodruku tomu "Chciałośmy".

Płynność języka jest dla Adu nie tylko narzędziem poetyckiego eksperymentu, ale też badania nowych granic ekspresji i poszukiwania niebinarnych form wyrazu - wypływających z zastanej rzeczywistości, ale traktujących ją z poszerzonej perspektywy. Powstałe językowo-emocjonalne konstrukcje są nowe, a jednocześnie znajomo brzmiące, osobiste i zarazem uniwersalne.

Cieszy nas, że nowa poezja budzi zainteresowanie i jest czytana! Wpadajcie na dyżur, nim kolejny nakład się wyprzeda.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/417611827317722

///

O dyżurze:

w kameralnej atmosferze malutkiej Bęc księgarni można porozmawiać w swobodnej formule kontaktu osobistego, zadać nurtujące pytania, a co najważniejsze uzyskać dedykacje i kupić książkę w specjalnej „dyżurowej" cenie.

O książce:

W swojej trzeciej książce poetyckiej Ada Rączka kontynuuje wątki niebinarności podjęte w zinie „Próba wyjścia z brzucha | Próba wejścia do brzucha”, przypatrując się już nie tylko językowi, ale także ciału i emocjom. Zabiera głos z miejsca „pomiędzy”, rozpracowując i przesuwając zasięg uwikłanych w codzienność skostniałych znaczeń i odruchów. „Chciałośmy” jest nie tylko gestem oporu wobec rzeczywistości konstruowanej poprzez definiowanie przeciwieństw i kontrastów – ale też radosną afirmacją nieoczywistej plastyczności języka i jego wywrotowego potencjału.

  • Maria Halber

O autorce_rze:

Ada (Adu) Rączka – interesuje się językiem niebinarnym, pracuje z obrazami, tekstem i wideo. Autor_ka książki poetyckiej „Nie róbmy nic, błagam. Ale powiedzmy innym, że robiłyśmy” (2019) oraz zina „Próba wyjścia z brzucha | Próba wejścia do brzucha” (2021) stworzonego wspólnie z Zofką Koftą i Girls* to the Front.

1 obraz w galerii artykułu Bęc dyżur z autografem: Adu Rączka „Chciałośmy”
1 / 1