Cykl Debiuty: Spotkanie autorskie z Agnieszką Jankowiak-Maik

29.11.22 / G.19:00

Zapraszamy na spotkanie online z Cyklu Debiuty z Agnieszką Jankowiak-Maik!

WTOREK, 29 LISTOPADA 2022 O 19:00
Facebook Live

Mogłoby się wydawać, że spotkanie nauczycielki historii oraz uczennicy niecierpiącej tego przedmiotu absolutnie nie jest powodem do radości. A jednak! Agnieszka Jankowiak-Maik, znana jako „Babka od histy”, od pięciu lat pokazuje w sieci swoją pracę od kuchni, a także edukuje i skutecznie zwalcza przekłamywanie na temat historii oraz obala mity. W 2022 roku do listy swoich osiągnięć może dopisać także debiut książkowy.

„Historia, której nie było” ani trochę nie przypomina szkolnego podręcznika - jest jego przeciwieństwem. Agnieszka Jankowiak-Maik postanowiła rozprawić się z błędnymi narracjami, które powszechnie uznawane są za prawdziwe. Zajrzała do królewskich komnat, z dużą dokładnością przestudiowała pola istotnych walk, ale także wyjaśniła poniekąd podłoże stereotypów dotyczących postrzegania ciał ważnych dla historii kobiet. Opisała nie tylko bitwy na miecze, ale także walki o prawa wyborcze kobiet.

O tym wszystkim „Babka od histy” opowie 29 listopada 2022 roku na internetowych łączach Staromiejskiego Domu Kultury w ramach cyklu „Debiuty” powstającego pod okiem Wojciecha Szota.

Do zobaczenia, Maja Sołtysik | CzyTa Maja

1 obraz w galerii artykułu Cykl Debiuty: Spotkanie autorskie z Agnieszką Jankowiak-Maik
1 / 1