Czytamy gdzie indziej

4.7.21 / G.11:00

Niedziela, 4 lipca 2021 w godz. 11:00 – 19:00
Rynek Starego Miasta, 00-272 Warszawa

„Czytamy gdzie indziej” była niegdyś imprezą cykliczną, podczas której spacerowaliśmy po warszawskich dzielnicach: Ochocie, Saskiej Kępie, Powiślu, a także po dawnej fabryce na Mińskiej. Znakiem rozpoznawczym akcji stały się grupki znajomych, rodziny lub samotnie spacerujący miłośnicy dobrej książki zaglądający do nietypowych zakamarków miasta w poszukiwaniu literackiej przygody.

Tym razem Studio Teatralne Koło przyłącza się do warszawskich obchodów jubileuszów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Julii Hartwig, Stanisława Lema, Cypriana Norwida i Tadeusza Różewicza. Wspólnie ze Staromiejskim Domem Kultury, operatorem rocznic, zaprasza do odkrycia nieznanych, nieoczywistych i na co dzień niedostępnych przestrzeni Starego i Nowego Miasta, gdzie znani i lubiani aktorzy będą czytać fragmenty utworów jubilatów, te, które pamiętamy ze szkolnych lektur, a także takie, do których nie zdążyliśmy jeszcze dotrzeć.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

  • w punkcie startowym i informacyjnym w Staromiejskim Domu Kultury uczestnicy otrzymają mapki z lokalizacjami czytań,
  • kameralne grupy (max 10 os.) będą wchodziły do przestrzeni co ok. 20 min.

    I część czytań odbędzie się w godz. 11.00-14.00.
    II część w godz. 16.00-19.00.
  • do spaceru można dołączyć w dowolnym momencie, wybrać swoją własną trasę, odwiedzić wszystkie lub tylko wybrane punkty,
  • na ostatnie czytanie przed przerwą uczestnicy zostaną wpuszczeni maksymalnie o godz. 13.45, a na ostatnie czytanie podczas całej akcji o godz. 18.45.

Kurator czytań: Igor Gorzkowski

Informacja o wydarzeniu na FB

Organizatorami wydarzenia są Studio Teatralne Koło i Staromiejski Dom Kultury.

Partnerzy:

Logotyp Związku Polskich Artystów Fotografików
1 obraz w galerii artykułu Czytamy gdzie indziej
1 / 1