DYSKUSYJNY KLUB CZYTELNICZY: Taras Prochaśko, "Niezwykli"

28.9.22 / G.18:30

Kiedy: środa, 28 września 2022 o godz. 18:30
Gdzie: Staromiejski Dom Kultury, Warszawa, Rynek Starego Miasta 2

28 września w ramach naszego cyklu porozmawiamy o książce Tarasa Prochaśko, "Niezwykli" (tłum. Renata Rusnak)

/////

Zapraszamy na dyskusyjny klub czytelniczy poświęcony literaturze ukraińskiej. Będzie to okazja do zapoznania się z książkami autorek i autorów z Ukrainy, które zostały przełożone na język polski. Skoncentrujemy się tekstach nowszych, ale także na starszych, klasycznych. Poznamy buntowników i klasyczki, feministki i piszących botaników. Przeczytane lektury będą pretekstem do rozmowy także o historii i kulturze Ukrainy.
Założeniem dyskusyjnego klubu czytelniczego poświęconemu literaturze ukraińskiej jest z jednej strony chęć poznania kultury naszych sąsiadów, a z drugiej - znalezienie przestrzeni na swobodną, niespecjalistyczną, nieformalną, a jednak angażującą rozmowę o przeczytanych lekturach. Spotkania mają charakter inkluzywny - dedykowane są osobom w różnym wieku, z różnych grup społecznych i zawodowych. Dyskutujemy nieformalnie z zachowaniem szacunku dla współrozmówców i współrozmówczyń.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu (każdy ostatnia środa miesiąca) w Staromiejskim Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2, Warszawa). Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Kolejne spotkanie:

"Stepowa legenda. Antologia ukraińskiej małej formy prozatorskiej" (pod red. Oli Hnatiuk i Larysy Szost)

Prowadzenie: Urszula Pieczek - ukrainistka i polonistka. Redaktorka, autorka, tłumaczka, producentka podcastów. Promotorka kultury ukraińskiej w Polsce. Współtwórczyni m.in. trójjęzycznego (polsko-ukraińsko-niemieckiego) czasopisma literackiego "Radar" (2009-2015). Pisze doktorat poświęcony nowoczesnej tożsamości ukraińskiej.

1 obraz w galerii artykułu DYSKUSYJNY KLUB CZYTELNICZY: Taras Prochaśko, "Niezwykli"
1 / 1