Forum Edukacji Kulturalnej: nowy początek

21.11 — 22.11.22

Zapraszamy na warszawskie Forum Edukacji Kulturalnej, które odbędzie się 21 i 22 listopada 2022 roku w Pałacu Kultury i Nauki!

Forum to wydarzenie pełne rozmów, twórczego działania, refleksji, ale również - relaksu i odpoczynku od codziennej gonitwy w wyjątkowych przestrzeniach w samym centrum Warszawy. To czas na spotkanie i dialog osób działających w obszarze edukacji kulturalnej w szkołach, instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych oraz całkowicie niezależnie i oddolnie. Należysz do tego grona? Nie zapomnij tej daty i zarejestruj się!

Skąd ten pomysł?

Po dziesięciu latach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej znaleźliśmy się w zupełnie nowych kontekstach społecznych i politycznych, które wymagają od nas mobilizacji i weryfikacji działania. Dziś nareszcie prezentujemy nowy miejski dokument “Edukacja kulturalna w Warszawie. Rekomendacje.”, będący wynikiem kilkumiesięcznej pracy zespołu kompetencyjnego we współpracy z szerokim gronem praktyków i praktyczek. Nowe rekomendacje to pretekst i jednocześnie inspiracja do twórczego spotkania się wokół tematów zawartych w dokumencie.

Jak mogę uczestniczyć?

  • uwzględniamy różnorodność - odnajdź interesujące dla siebie wątki i wybierz, czy wolisz zdobywać wiedzę w roli słuchacza_ki wykładów, czy też czynnego uczestnika_czki paneli dyskusyjnych lub warsztatów
  • online czy offline? - zdecyduj, czy weźmiesz udział w wydarzeniu stacjonarnie czy zobaczysz wykłady i panele w formie transmisji

Co przed nami?

  • 26.10-9.11.2022 - nabór do Inspiratorni - otwartej sceny pomysłów podczas Forum Edukacji Kulturalnej
  • 02.11.2022 - ogłoszenie programu forum
  • 02.11-13.11.2022 - rejestracja uczestników/uczestniczek/osób uczestniczących
  • 15.11.2022 - warsztaty dla osób prezentujących pomysły w ramach Inspiratorni
  • 21-22.11.2022 - Forum Edukacji Kulturalnej: nowy początek.

Czym jest Inspiratornia?

Tworzysz, działasz, współpracujesz. Zmagasz się lub unosisz na falach entuzjazmu. Ogarniasz wielkie sprawy albo małymi krokami przedzierasz się przez nieznane innym tematy. Niezależnie od tego, jakie są kulisy Twojej aktywności, my jesteśmy ich ciekawi. Zgłoś swój projekt do Inspiratorni w ramach Forum Edukacji Kulturalnej: nowy początek.

Zgłoś swój pomysł do 13 listopada: https://bit.ly/3SDDzik


Informacje o wydarzeniu na Fb: https://www.facebook.com/events/521056196163105/

///

organizatorzy:
Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy, Ośrodek Kultury Ochoty

współorganizatorzy:
Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy, Staromiejski Dom Kultury, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

zespół programowy:
Paulina Andruczyk, Alicja Brudło, Bożena Głażewska-Rzeźnik, Renata Goździk-Łuba, Magdalena Klepczarek, Barbara Robakiewicz, Anna Sadowska, Edyta Ołdak, Zofia Świrek, Beata Zuziak.

1 obraz w galerii artykułu Forum Edukacji Kulturalnej: nowy początek
1 / 1