KONCERT Chóru „Jubilus” - „Do życia mnie budzi muzyka …”

1.6.23 / G.18:00

1 czerwca 2023 r. (czwartek) o godz. 18.00 - sala kameralna SDK

Serdecznie zapraszamy na koncert zatytułowany: „Do życia mnie budzi muzyka …” w wykonaniu Chóru „Jubilus”.

Nieco przewrotnym językowo tytułem (jest to cytat z piosenki, do której słowa napisała Hanna Lewandowska a muzykę skomponował Piotr Selim) "Jubilus" pragnie zachęcić Państwa do wysłuchania koncertu, na który złożą się m.in.: piosenki harcerskie, warszawskie, filmowe z okresu międzywojennego oraz pieśni i piosenki z różnych krajów świata (wykonania wokalne połączone będą z układem choreograficznym). Koncert w Staromiejskim Domu Kultury jest zwieńczeniem kolejnego sezonu artystycznego Chóru Wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego „Jubilus”. Koncert potrwa około godziny.

///

Chór Wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego JUBILUS kontynuuje działalność Centralnego Zespołu Artystycznego Związku Harcerstwa Polskiego przy Teatrze Wielkim w Warszawie, który powstał w 1945 roku, jako Warszawski Chór Harcerski i był dziełem życia Artysty operowego, solisty Teatru Wielkiego i harcerza, Władysława Skoraczewskiego. W skład Zespołu wchodził Harcerski Chór Mieszany, Harcerski Chór Dziecięcy i Harcerska Orkiestra Symfoniczna. W 2011 roku Zespół wznowił swoją działalność pod kierownictwem artystycznym Krystyny Stańczak-Pałygi - dyrygentki, pedagoga, organizatorki wielu przedsięwzięć edukacyjnych i artystycznych, realizowanych we współpracy z instytucjami kultury, placówkami oświatowymi i organizacjami pozarządowymi.

Repertuar Chóru obejmuje utwory muzyki świeckiej i sakralnej różnych epok, piosenki harcerskie, ludowe, filmowe, o Warszawie, pieśni patriotyczne, utwory współczesne oraz kolędy. Zespół koncertuje głównie dla środowiska warszawskiego, występując m.in. w domach kultury, obiektach sakralnych, Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina, w Studio Koncertowym Polskiego Radia. Prezentacje muzyczne łączy często z poezją, związaną tematycznie z pieśniami, tworząc spektakle poetycko-muzyczne. Specyfiką Zespołu jest zapraszanie publiczności do wspólnego śpiewania lub łączenie koncertu z krótkimi warsztatami, przygotowującymi widownię do aktywnego muzykowania. Do niektórych utworów mamy przygotowany układ choreograficzny.

Chór JUBILUS jest zdobywcą wielu nagród, m.in. Grand Prix XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora (Warszawa 2017), Złotego Dyplomu na II Ogólnopolskim Festiwalu chóralnym Cantantes Lublinensis (Lublin 2017), jak również I nagrody oraz Pucharu Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr na XIX Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis (Łódź 2016). Zajął także I miejsce w VII Ogólnopolskich Juwenaliach Trzeciego Wieku (Warszawa 2014) oraz wziął udział w I Międzynarodowej Akademii Chóralnej Seniora Bydgoszcz 2016).

W maju 2017 r., na specjalne zaproszenie organizatorów, zainaugurował uroczystym koncertem X Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Edmunda Szymańskiego w Murowanej Goślinie. W czerwcu 2018 roku Chór JUBILUS otrzymał nagrodę specjalną na 53 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, a we wrześniu 2018 r. zdobył dwa złote i jeden srebrny dyplom na 8 Międzynarodowym Festiwalu Chórów "Canco Mediterrania" w Barcelonie i Lloret de Mar. Chór JUBILUS jest także zdobywcą srebrnego dyplomu w IX Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym Kaunas Cantat (Kowno 2019). W listopadzie 2021r. chór uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, gdzie zdobył Złoty Dyplom w kategorii senioralnej.

1 obraz w galerii artykułu KONCERT Chóru „Jubilus” - „Do życia mnie budzi muzyka …”
1 / 1