KURS BAJKOTERAPII - zapisy

3.3.23

Napisz własną bajkę terapeutyczną.

Bajkoterapia jest działem biblioterapii, dziedziny, która widzi literaturę jako narzędzie terapii i regulacji systemu nerwowego i psychiki człowieka.
Skierowana jest do najmłodszych odbiorców- dzieci, a czasami również do młodzieży.
Opiera się na tekstach dostosowanych do wiedzy, zainteresowań oraz rozwoju emocjonalnego i poznawczego najmłodszych odbiorców.

Na kurs zapraszamy tych z Was, którzy poszukują wiedzy o dobieraniu, interpretowaniu literatury dla dzieci oraz chcą spróbować tworzyć opowieści dla najmłodszych lub wraz z nimi.

Zachęcamy rodziców, nauczycieli, animatorów kultury i inne osoby, które pragną poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę w zakresie bajki jako tekstu inspirującego do innowacyjnego myślenia i przeżywania głębokich emocji

Jako uczestnicy i uczestniczki kursu dowiecie się, po jakie tytuły warto sięgnąć w pracy z młodymi czytelnikami oraz w jaki sposób przeprowadzić działania biblioterapeutyczne.
Doświadczycie przeżyć podczas eksperymentowania z technikami ilustratorskimi, psychologicznymi i literackimi sposobami budowania bohatera i jego przygód, a to wszystko w atmosferze grupowej wymiany refleksji, doświadczeń przy wsparciu doświadczonych specjalistów.
Na koniec napiszecie i zilustrujecie własną bajkę terapeutyczną.

Uczymy się przez działanie. Przygotowaliśmy dla Was formę nauki opartą na indywidualnym i zespołowym działaniu; przekładamy solidną dawkę wiedzy na wiele różnorodnych zadań praktycznych; inspirujemy się wzajemnie, otwieramy naszą wyobraźnię i analizujemy powstałe dzieła.

Kurs poprowadzą:
Karolina Domańska - polonistka, pedagog specjalny. Realizuje liczne projekty mające na celu aktywizację zawodową oraz rewalidację i rehabilitację osób niepełnosprawnych. Jest członkiem zespołu naukowego badającego zaburzenia w czytaniu oraz pisania dzieci niewidomych. Finalizuje doktorat.
dr Anna Zielińska -pedagog, artystka, rzeźbiarka. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie: komunikacja interpersonalna, psychorysunek, rzeźba, arteterapia, rysunek, socjoterapia.
Celina Kamecka-Antczak - filozofka i pedagożka. Doktorantka w Instytucie Nauk Pedagogicznych UMK. Autorka trzech innowacji społecznych z zakresu edukacji i włączenia społecznego osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Najważniejsze informacje:

- zajęcia stacjonarne, miejsce spotkań Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2, Warszawa
- możliwość uczestniczenia online (ZOOM)
- terminy spotkań: 4-5.03; 18-19.03; 1-2.04; 15-16.04; w godz. 10.00-15.00.

  • pisanie/ilustrowanie bajki po warsztatach do 15.05.23
  • Kurs certyfikowany przez Staromiejski Dom Kultury. 
  • Inwestycja/opłata: 560 zł

Możesz zapisać się do dnia 3 marca 2023

Zapisz się przez formularz: https://forms.office.com/e/x7MNWrE9pA

Kontakt do koordynatorki kursu: malgorzata.graczyk@sdk.pl / tel. 501754916

Pełen Program kursu znajdziesz tu: pobierz PDF [plik *.pdf; 262KB]

1 obraz w galerii artykułu KURS BAJKOTERAPII - zapisy
1 / 1