Małe centra lokalnej kultury.

10.9.21 / G.12:00

Rozmowa: Małe centra lokalnej kultury. O roli kameralnych księgarni w budowaniu społeczności lokalnych.

Data: 10 września, godz. 12.00 – 13.55
Miejsce: scena główna Targów pod PKiN, Plac Defilad

Czasy pandemii i lockdownu pokazały, że najlepsze rzeczy i miejsca dobrze mieć pod ręką. Księgarnie kameralne działały nieprzerwanie przez cały okres pandemii podnosząc na duchu, wspierając literaturą i dając złudzenie normalności i pretekst do spacerów. Podczas panelu, w którym udział wezmą księgarki i księgarze z Krakowa, Szczecina i Warszawy, porozmawiamy o tym, jak takie miejsca kształtują społeczności lokalne, jak budują wokół siebie kręgi przyjaciół i klientów, co robią, żeby utrzymać się na coraz bardziej rozregulowanym rynku książki. Postaramy się też odpowiedzieć na pytanie, czy w księgarniach może odrodzić się czytelnictwo.

Goście: Paulina Bandura (Księgarnia pod Globusem), Małgorzata Narożna (FiKa), Anna Karczewska (Książki Kupuję Kameralnie), Paulina Wilk (Big Book Cafe), Roman Chymkowski (Biblioteka Narodowa) i Łukasz Zych (Najlepsza Księgarnia).

Wydarzenie zapowiada Warszawski Tydzień Księgarń i Antykwariatów 2021.
Między 12 a 18 września w całym mieście odbędą się spotkania, warsztaty, czytania autorskie, konkursy, spacery i gry miejskie. Wydarzenie organizuje Staromiejski Dom Kultury we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa. Kuratorkami Tygodnia są Justyna Czechowska i Anna Karczewska.

1 obraz w galerii artykułu Małe centra lokalnej kultury.
1 / 1