“Muzyka chóralna świata” | koncert Concordia Choir (Warszawa, Wolna Białoruś)

23.7.23 / G.16:00

Serdecznie zapraszamy na koncert “Muzyka chóralna świata” w wykonaniu białoruskiego chóru Concordia Choir (Warszawa, Wolna Białoruś)
Dyrygować będzie Galina Kazimirovskaya

W programie znajdą Państwo utwory chóralne kompozytorów białoruskich, ukraińskich, norweskich, estońskich i hiszpańskich w wykonaniu a cappella.

Wstęp wolny.

Galina Kazimirovskaya jest dyrektorką artystyczną i dyrygentką “Concordia Choir", dyrektorką centrum artystycznego "BelArtSound" - Białoruskiego Związku Muzyków, kompozytorką i nauczycielką śpiewu. Działania Galiny Kazimirovskiej mają na celu wspieranie relacji między różnymi kulturami. Głównym celem jako dyrygentki jest rozwój współczesnej białoruskiej muzyki chóralnej, popularyzacja jej na Białorusi i za granicą. W 2013 roku brała udział w organizacji międzynarodowego projektu "One Voice" przy wsparciu programu Unii Europejskiej “Młodzież w działaniu” w Warszawie. Zrealizowała projekt z udziałem chóru “Concordia Choir” (Mińsk, Belarus), “Sienna Gospel Choir” (Warszawa, Poland) i “Werwyczka” (Lwow, Ukraina). W 2014 roku projekt otrzymał Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej od Prezydenta m.st. Warszawy jako jeden z najlepszych projektów z zakresu edukacji kulturalnej, zrealizowanych w Warszawie w 2013 r. W 2015 r. w Warszawie zrealizowała projekt “Na Pograniczu Kultur”, z udziałem Choru Żydowskiego “Clil” z Polski, “Sienna Gospel Choir” z Polski i “Concordia Choir” z Białorusi. W 2017 roku została stypendystką programu Ministerstwa Kultury RP "Gaude Polonia". W 2017 roku odbyła staż w zakresie dyrygentury orkiestrowej w ramach 12 Międzynarodowej Akademii Chóralnej w Zholnai (Węgry). Od 2020 roku jest dyrektorką i dyrygentką Wolnego Chóru, wykonującego białoruskie pieśni patriotyczne i pieśni protestu. Autorka dwóch zbiorów „Hodnyja pieśni”, które zawierają najważniejsze białoruskie pieśni i hymny minionego stulecia i współczesności. Od dwóch lat współpracuje ze Staromiejskim Domem Kultury.

Koncert jest częścią programu obchodów rocznicy odbudowy Rynku Starego Miasta. 70. Urodziny Starówki odbędą się w dniach 21-23 lipca na warszawskim Starym Mieście.

logotyp 70 lat SDK
1 obraz w galerii artykułu “Muzyka chóralna świata” | koncert Concordia Choir (Warszawa, Wolna Białoruś)
1 / 1