„Na rynku przygrywa muzyka” | koncert Chóru Jubilus

20.7.23 / G.19:00

Rozpoczynając cykl koncertów związanych z obchodami 70.lecia Warszawskiej Starówki, zapraszamy do Sali Kameralnej SDK, na koncert „Na rynku przygrywa muzyka” w wykonaniu Chóru Jubilus.Pośród wielu znanych piosenek i pieśni, usłyszymy utwory o Warszawie i Warszawiakach, przypominając sobie takie szlagworty jak: „Jak przygoda to tylko w Warszawie” czy „Warszawa da się lubić”.

Wstęp wolny.

Chór Wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego JUBILUS kontynuuje działalność Centralnego Zespołu Artystycznego Związku Harcerstwa Polskiego, który powstał w 1945 roku, jako Warszawski Chór Harcerski i był dziełem życia artysty operowego i harcerza - Władysława Skoraczewskiego. W 2010 roku Chór wznowił swoją działalność pod kierownictwem artystycznym Krystyny Stańczak-Pałygi. Repertuar Chóru obejmuje utwory muzyki świeckiej i sakralnej różnych epok, piosenki harcerskie, ludowe, filmowe, o Warszawie, pieśni patriotyczne, utwory współczesne oraz kolędy. Zespół koncertuje głównie dla środowiska warszawskiego występując min. w domach kultury, obiektach sakralnych, Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina, Studio Koncertowym Polskiego Radia.

Krystyna Stańczak-Pałyga - dyrygentka, pedagog, organizatorka wielu przedsięwzięć edukacyjnych i artystycznych, realizowanych we współpracy z instytucjami kultury, placówkami oświatowymi i organizacjami pozarządowymi. Przez blisko 50 lat pracy zawodowej wychowała i „zaraziła” pasją do muzyki kilka pokoleń dzieci, młodzieży i dorosłych.

Koncert jest częścią programu obchodów rocznicy odbudowy Rynku Starego Miasta. 70. Urodziny Starówki odbędą się w dniach 21-23 lipca na warszawskim Starym Mieście.

logotyp 70 lat SDK
1 obraz w galerii artykułu „Na rynku przygrywa muzyka” | koncert  Chóru Jubilus
1 / 1