Nasienne Spotkanie Sieciujące

8.12.23

Zapraszamy do sieciowania, wymiany inspiracji i praktyk ogrodniczych.

Kiedy: 8 grudnia, w godz. 10:00-14:00
Miejsce: Służewski Dom Kultury (Warszawa, Jana Sebastiana Bacha 15)

Zapraszamy osoby z ogrodów społecznych - działające oddolnie, w ramach działalności instytucji kultury, organizacji pozarządowej czy miejsc aktywności lokalnych, a także wszystkich, którym temat nasion, bioróżnorodności ale też edukacji przyrodniczej jest bliski.

Zapisy otwarte do 1 grudnia!

Ogrody społeczne stanowią ważny element miejskiego i społecznego pejzażu Warszawy. Są miejscem integracji lokalnej społeczności, wytwarzania żywności, ale też edukacji ekologicznej. Pozwalają poszerzyć bioróżnorodną przestrzeń w miastach, tworząc nowe siedliska nie tylko dla ludzi, a także testować rozwiązania w zakresie obiegu cyrkularnego w mikro skali.

Spotkanie jest zapowiedzią Funduszu Edukacji Ekologicznej, który wystartuje w przyszłym roku w ramach działań Staromiejskiego Domu Kultury. Opowiemy o nowym dokumencie Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej „Zielona Wizja Warszawy” oraz oddolnej inicjatywie Stołecznej Grupy Nasiennej, a także wspólnie zastanowimy się nad przyszłością edukacji ekologicznej w Warszawie.

Z nadejściem jesieni, nadszedł czas zbiorów nasion. To także okres kiedy nasze ogrody zapadają w sen zimowy, a my podsumowujemy tegoroczne działania. Spotkanie będzie okazją do wymiany nasion z roślin wyhodowanych na Waszych grządkach. Dowiemy się także jak zbierać, przechowywać i dbać o nasiona, by nie traciły one na jakości i żywotności, a także po co nam lokalne banki nasion i je założyć. Podczas wydarzenia będzie okazja do nadruku sitem nasiennej grafiki autorstwa Jaśminy Wójcik oraz wspólnego tłoczenia oleju z nasion czarnuszki i ogórecznika.

Wydarzenie realizowane jest przez Staromiejski Dom Kultury i Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej.

1 obraz w galerii artykułu Nasienne Spotkanie Sieciujące
1 / 1