OPEN CALL TURNUSU

26.8 — 26.9.21

Wydarzenie towarzyszące wystawie "Krzywe Koło" organizowane przez kolektyw artystyczny Turnus.

Wszystko zaczęło się od czwartkowych spotkań w mieszkaniu przy ulicy Krzywe Koło. Od spotkania różnych światopoglądów i rozmowy na tematy ówczesności. W wyniku tych spotkań towarzyskich, herbatek, w 1955 roku powstał Klub Krzywego Koła, a potem Galeria, która była ważnym czynnikiem w rozwoju sztuki współczesnej w Polsce.

Teraz to my chcemy przekazać w Wasze ręce mieszkanie przy ulicy Krzywe Koło. Chcemy spotkać się jeszcze raz - i zobaczyć co z tego wyniknie.

Czego szukamy?

  1. Prac na temat spotkań, tych przelotnych i tych cyklicznych. Przypadkowych i niezręcznych oraz zaplanowanych i wyczekiwanych. To może być pomysł na spotkanie przełomowe, które ma zapoczątkować coś wielkiego, a może być to również wypowiedź na temat spotkania zupełnie zwykłego. Jakie masz oczekiwania co do ludzkich interakcji i czy w ogóle lubisz się spotykać? Dlaczego chodzi się w gości i czy warto kupować prezent? Czekamy na wasze pomysły w dowolnej formie (historii, działań, rzeźb, malarstwa, rysunku, piosenek…)

oraz

  1. Gospodarzy = aktywnych uczestników. Co to znaczy? Wspólnie zorganizujemy zaplanowane przez Ciebie spotkanie w mieszkaniu przy rynku Starego Miasta, gdzie spotkamy się z innymi. Możesz zorganizować wieczór karaoke, własną wystawę lub opowiedzieć o tym co Cię interesuje - to Ty wymyślasz przyczynę spotkania.

Jeżeli wybierzesz opcję numer 1 - wyślij nam zgłoszenie zawierające max 3 prace - zdjęcia + krótki opis (prace indywidualne i grupowe są mile widziane).

Jeżeli wybierzesz opcję numer 2 - zgłoszenie powinno zawierać krótkie przedstawienie Twojej osoby lub Waszej grupy i opis pomysłu na spotkanie. Tu także można działać zarówno grupowo jak i indywidualnie.

Zgłoszenia należy przesyłać na maila turnustwojegozycia@gmail.com

Na Wasze pomysły czekamy do 26 września do godziny 23:59.

*Wszystko jest dozwolone.

Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie Jeszcze jeden turnus Krzywego Koła, która jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie "Krzywe Koło" w Galerii Promocyjnej.

W wypadku wprowadzenie nowych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, wystawa odbędzie się w witrynach kamienic na Starym Mieście, aby można było ją oglądać pozostając na świeżym powietrzu, opisane w opcji numer 2 spotkania odbędą się w formie online, podczas których wspólnie wypracujemy nową formę działań dostosowanych do panującej wówczas sytuacji epidemiologicznej.

Opis na Fb: https://www.facebook.com/events/557169068769418/

1 obraz w galerii artykułu OPEN CALL TURNUSU
2 obraz w galerii artykułu OPEN CALL TURNUSU
1 / 2