Oprowadzanie Marceliny Gorczyńskiej i Kamili Falęckiej po wystawie "Gęsia Skórka"

23.7 — 23.7.22 / G.12:00


Kamila Falęcka i Marcelina Gorczyńska to przyjaciółki z Warszawy, które połączyła Akademia Sztuk Pięknych, a dokładniej Wydział Sztuki Mediów. Wspólnie tworzą kolektyw artystyczno-turystyczny Turnus razem z Michaliną Sobieraj. Lubią przyjemnie spędzony czas, najróżniejsze aktywności i ciekawe historie. Marcelina to bardziej wideo, a Kamila obiekty, ale dla obu najważniejsi są ludzie i uczucia. 

 Projekt przyjaciółkowy to próba połączenia pracy i zabawy. Sprawdzamy jak działa się we dwie i jak możemy pomóc sobie nawzajem. We dwie zawsze raźniej, choć czasem jest tłoczno.


Środa wieczór w domu dziadków. Enty dzień spędzony z najlepszą przyjaciółką - oglądanie telewizji, przebieranie się, opowiadanie strasznych historii. Mówimy już prawie tak samo i wyglądamy już prawie tak samo. Każda kolejna historia jest coraz straszniejsza i coraz bardziej dziwaczna, ale nie przestajemy. Wciąż dopowiadamy nowe słowa i stajemy się dwugłowym potworem, który nie chce zamilknąć. Z nudów wyprawiamy swój własny bal. Smarujemy się szminką i szyjemy idealny strój. Dziadkowie czekają pod schodami, robią nam zdjęcia i chwalą naszą suknię. Babcia szczypie nas z czułością w poliki, a my z grymasu wywracamy się na naszej jedynej nodze.