PIOSENKI ROBOTÓW | KONCERT

5.9.21 / G.19:30

Koncert Gaby Kulki, Huberta Zemlera i Wojtka Traczyka

Piosenki robotów to autorskie aranżacje wybranych przez Gabę Kulkę, Huberta Zemlera i Wojtka Traczyka utworów zespołu Kraftwerk. Zespołu, który stworzył swój własny elektroniczny świat, stał się prekursorem i innowatorem nowych kierunków rozwoju muzyki elektronicznej. Żywej legendy.

Płyty Kraftwerk to tzw. albumy koncepcyjne poświęcone refleksji nad wpływem urządzeń technologicznych na człowieka. Właśnie dlatego koncert towarzyszy obchodom 100. urodzin Stanisława Lema, którego twórczość porusza tematy rozwoju nauki i techniki.

W repertuarze tria znajdują się zarówno bardzo znane kompozycje Kraftwerku, takie jak „Das Model”, jak i utwory o których istnieniu pamiętają tylko najbardziej zagorzali fani zespołu.
Śpiewane w oryginalnych, niemieckich wersjach językowych, wykonane na tradycyjnych instrumentach i z minimalną ilością elektroniki, utwory niemieckiej grupy zyskały zupełnie nowego, organicznego wymiaru, pozostając jednak w duchu minimalistycznego, wielkomiejskiego folkloru Europy Zachodniej drugiej połowy XX wieku.

Po koncercie odbędzie się projekcja filmu „Autor Solaris” i rozmowa z twórcami.

Miejsce: Plac Defilad w Warszawie
Wstęp/wypożyczenie leżaka 2 złote
Organizatorzy: Plac Defilad i Staromiejski Dom Kultury
Projekt Plac Defilad jest współfinansowany przez m. st. Warszawa

Opis wydarzenia na Fb: https://www.facebook.com/events/991491518372472

1 obraz w galerii artykułu PIOSENKI ROBOTÓW | KONCERT
1 / 1