Przedłużamy wystawę "Negatywy" Łukasza Zbroi

26.5 — 12.6.21

Przedłużamy wystawę malarstwa i rzeźby Łukasza Zbroi pt. "Negatywy".
Zapraszamy od 26 maja do 12 czerwca 2021 w dniach:

  • środa-piątek w godz. 15:00-20:00
  • sobota w godz. 12:00-18:00

Ważne! 12 czerwca 2021 zapraszamy na Finisaż wystawy "Negatywy" Łukasza Zbroi.

W swoich najnowszych pracach malarskich i rzeźbiarskich Łukasz Zbroja podejmuje zagadnienie negatywu. Zastanawia się nad jego kulturowymi znaczeniami. Jego negatywy ludzkich postaci to anamorfozy, pokazujące dane postacie w odbiciu krzywego zwierciadła. “Łukasz Zbroja w ekspresjonistycznie malowanych portretach stale powtarza te same motywy. Wraca do wizerunków znanych osób, literatów, filozofów, aktorów. Jego twórczość to niekończący się proces formowania obrazu. Niczym Artur Natch-Samborski konsekwentnie całe życie przemalowuje ten sam obraz, starając się wydobyć kolejne warstwy i znaczenia” – tłumaczą organizatorzy wystawy.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/827306751530731?ref=newsfeed

Łukasz Zbroja (ur. 1985) – absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2019 roku obronił dyplom, zrealizował jednocześnie aneks z Rysunku i Malarstwa. Wcześniej ukończył również Malarstwo na Wydziale Artystycznym w Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Wydział Malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk. Prace z jego dyplomu magisterskiego “Cyrk”, były prezentowane na wystawie Coming Out. Najlepsze dyplomy ASP 2019 w Warszawie. Jest laureatem Nagrody Inicjatywy Entry w 2020.

Nagroda Inicjatywy ENTRY przyznawana jest od 2003 roku powstała jako efekt współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, fundatorów państwa Agnieszki i Pawła Gieryńskich oraz pana Dariusza Wasylkowskiego i Galerii Promocyjnej. Jej celem jest wsparcie absolwentów Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i ułatwienie im rozpoczęcia kariery artystycznej po zakończeniu studiów. Co roku dwójka artystów otrzymuje stypendium oraz możliwość pokazania swoich prac w Galerii Promocyjnej.

1 obraz w galerii artykułu Przedłużamy wystawę "Negatywy" Łukasza Zbroi
1 / 1