RADIO-TEATR 2022 - SŁUCHOWISKO "POMIĘDZY/паміж"

11.9.22 / G.19:00

11.09.22 (niedziela) o godz. 19.00 na antenie Radia Kapitał
www.radiokapital.pl

Słuchowisko "POMIĘDZY/паміж". Życie w ciągłym tłumaczeniu rzeczywistości, tego co nas spotyka i otacza. Dosłownie, jest to stałe doświadczenie osób uchodźczych, np. z Białorusi czy Ukrainy. Metaforycznie, to również przeżycia nas wszystkich, będących rzekomo u siebie. Bo nadal zamkniętych w przestrzeniach, z których wyjście oznacza bycie narażonym na niezrozumienie, a potem ciągłe tłumaczenie i wyjaśnianie. Słuchowisko Pomiędzy/паміж oparte zostało na tekstach Andreja Chadanowicza - białoruskiego poety, tłumacza, który próbuje zmierzyć się z doświadczeniem emigracji, wojny i paradoksalnie swoją, jako pisarza, ucieczką w praktykę tłumaczenia. Muzykę do słuchowiska skomponował Rafał Ryterski, zaś za reżyserię całości odpowiadała Małgorzata Wdowik, głosu dla narratorki użyczyła Jaśmina Polak.

Zespół: Andrej Chadanowicz, Małgorzata Wdowik, Rafał Ryterski, Jaśmina Polak.

fot. Małgorzata Wdowik

Nagrania odbyły się w Studiu Eksperymentalnym Radia Kapitał w teatrze Komuna Warszawa (realizacja dźwięku i mastering: Adam Jankowski). Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa w ramach funduszu instytucji kultury.

Zespół kuratorski: Diana Krawiec/Dobromiła Dobro, Arkadiusz Gruszczyński, Grzegorz Laszuk
Produkcja: Diana Krawiec/Dobromiła Dobro

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych słuchowisk i kalendarz premier: https://radiokapital.pl/shows/radio-teatr-2022/

1 obraz w galerii artykułu RADIO-TEATR 2022 - SŁUCHOWISKO "POMIĘDZY/паміж"
1 / 1