Sieciowanie pracowniczek i pracowników warszawskich domów kultury – Dom Kultury Świt

8.11.22 / G.10:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie sieciujące dla pracowniczek i pracowników merytorycznych warszawskich domów kultury.
Gospodarzem spotkania będzie Dom Kultury Świt.

We wtorek 8 listopada, w godz. 10:00-13:30 spotkajmy się na lewym brzegu, pomiędzy Rondem Żaba, a Trasą Toruńską, a dokładnie przy ul. Wysockiego 11.

Jednych z ważniejszych obszarów działania Domu Kultury Świt jest uczestniczenie w życiu swojej społeczności i współtworzenie miejsca dostępnego. Rozumienie różnorodności jest dla nas niesłychanie istotne, zwłaszcza dla budowania tożsamości, ale też dla relacji społecznych i poszanowania dla otoczenia, w tym środowiska - zapraszając mieszkańców do plemienności.

Podczas spotkania poruszymy właśnie temat dostępności oraz integracji, co mamy nadzieję, przyczyni się do dyskusji o poszerzaniu przestrzeni związanej z dostępnością kultury, a także o potrzebach twórczych osób zagrożonych wykluczeniem i przekraczaniem granic, jakimi są różnorodność społeczna i stereotypy z nią związane.

W trakcie spotkania przewidujemy poczęstunek.

Zapisz się wypełniając formularz: https://forms.office.com/r/a5HYu6Tg2C

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/rVNabZKnJ


Jak dotrzeć na miejsce?

  • komunikacja miejska: autobus – przystanek ul. Bartnicza: 114, 126, 176, 414; tramwaje – przystanek ul. Budowlana: 1, 3, 4, 25 (od przystanku tramwajowego, idziemy ok. 7 min., wzdłuż ul. Wysockiego, mijając stację benzynową Orlen).
  • Veturilo: Stacja 9636 Wysockiego – Poborzańska , Stacja 9639 Wysockiego – Matki Teresy z Kalkuty
  • samochodem: miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się przy wejściu głównym DK ŚWIT.

Jak będziecie na Wysockiego 11:

  • Wejście główne zlokalizowane jest frontalnie od strony ul. Wysockiego 11 i jest dobrze widoczne. Podjazd dla wózków znajduje się bezpośrednio przy wejściu głównym i wyposażony jest w poręcz dwururową. Oprócz podjazdu do wejścia prowadzi pięć niskich, szerokich schodów, pozbawionych poręczy.
  • W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze oraz sala widowiskowo-kinowa. Korytarze na parterze są bezkolizyjne, nie posiadają progów, mają czytelny i intuicyjny układ.
  • Łazienki znajdują się na parterze. Toaleta dla osób poruszających się na wózkach znajduje się po lewej stronie od głównego wejścia. Znajduje się w niej również przewijak dla dzieci.
  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • W budynku jest dostępna pętla indukcyjna zlokalizowana w kasie biletowej przy wejściu głównym
  • W budynku znajdują się tabliczki w alfabecie brajla z oznaczeniami kontrastowymi i w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
  • Kierujcie się prawym korytarzem, do sali nr 14, która będzie tym razem po lewej stronie z szerokimi drzwiami.

Przy okazji zapraszamy na naszą wspólną facebookową grupę: Warszawskie Domy Kultury – ludzie https://www.facebook.com/groups/warszawskiedomykultury

1 obraz w galerii artykułu Sieciowanie pracowniczek i pracowników warszawskich domów kultury – Dom Kultury Świt
1 / 1