Słuchowisko POMIĘDZY/паміж LIVE w Teatrze Komuna Warszawa/RADIO-TEATR 2022

15.12.22 / G.19:00

15.12.2022, godz. 19:00 w Komunie Warszawa, ul. Emilii Plater 31

Słuchowisko POMIĘDZY/паміж w ramach projektu RADIO-TEATR 2022 tym razem zobaczymy NA ŻYWO na scenie głównej Teatru Komuna Warszawa!

Słuchowisko oparte zostało na tekstach białoruskiego poety, eseisty – Andreja Chadanowicza i soundscapie skomponowanym przez Rafała Ryterskiego – kompozytora, programisty, twórcy projektów multimedialnych. Jest to opowieść o białoruskim ruchu oporu, politycznym potencjale muzyki i byciu w ciągłym tłumaczeniu doświadczenia osób migranckich.
POMIĘDZY/паміж miało swoją premierę radiową na antenie Radia Kapitał 11 września tego roku, wówczas z udziałem również Małgosi Wdowik (reżyseria) i Jaśminy Polak (performans). Tym razem, wykonanie słuchowiska na żywo w Teatrze Komuna Warszawa wyreżyseruje Rafał Ryterski (odpowiedzialny również za muzyczny live act), a w duecie performującym, obok Andreja Chadanowicza, zobaczymy Karolinę Staniec (którą witamy w zespole!).

Słuchowiska powstałe w ramach projektu RADIO-TEATR 2022 zostały wyróżnione przez Anetę Kyzioł w ankiecie Miesięcznika Teatr w 2022 r., w kategorii najlepsze przedstawienia telewizyjne i/lub radiowe.

Zapraszamy - wstęp wolny!
Czas trwania: ok. 1 godziny

Zespół:
Rafał Ryterski - kompozytor, twórca projektów multimedialnych (instalacje, sound design), programista, organizator życia muzycznego. Jego muzyka wykonywana jest w ramach wielu wydarzeń muzycznych, na przykład: Unsound festival (Kraków 2010), Warszawska Jesień (2016-2022), festiwal Kody (Lublin 2018, 2020), festiwal Rewolucja Cyfrowa Muzyki (Warszawa 2015).
Andrej Chadanowicz - białoruski poeta, tłumacz i krytyk literacki. Ukończył studia romanistyczne na wydziale filologicznym Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku. Wykładał na uniwersytecie w Mińsku, aktualnie mieszka w Gdańsku.
Karolina Staniec - aktorka, w 2022 r. nagrodzona za rolę Rosemary Kennedy w spektaklu „Klątwa rodziny Kennedych” z Teatru im. Żeromskiego w Kielcach i za rolę Barbary Zdunk w spektaklu „I tak nikt mi nie uwierzy” z Teatru im. Fredry w Gnieźnie w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej.
Produkcja: Dobromiła Dobro
Realizacja dźwięku: Adam Jankowski
Wideo: Aleksandra Ołdak
Światło i technika: Bartek Rączkowski

Projekt powstał we współpracy Radia Kapitał ze Staromiejskim Domem Kultury i jest współfinansowany przez m. st. Warszawa z Funduszu Instytucji Kultury.

1 obraz w galerii artykułu Słuchowisko POMIĘDZY/паміж LIVE w Teatrze Komuna Warszawa/RADIO-TEATR 2022
1 / 1