Solidarnie z Białorusią

9.8.21 / G.18:00

W nocy z 9 na 10 sierpnia 2020 roku rozpoczęła się nadzieja dla wolnej Białorusi – epoka protestów, demonstracji, wywieszania czerwono-biało-czerwonych flag, podwórkowych koncertów i masowych spacerów kobiet ubranych w barwy narodowe - ale też epoka zatrzymań, aresztów, więzień, przemocy, złamanych rodzin i coraz ostrzejszych represji, kiedy nawet czytanie książki po białorusku w przestrzeni publicznej może grozić aresztem i wysokimi mandatami. Rok później Białoruś trzyma w niewoli ponad 600 więźniów politycznych.

Warszawa nie chce pozostawać obojętna wobec okrucieństwa, jakiego doświadczają Białorusini i Białorusinki. Mieszkanki/cy dołączają do wsparcia obywatelskich inicjatyw. Podczas spotkania będziecie mogli dowiedzieć się, jak możecie wspierać osoby represjonowane, zmuszone do opuszczenia kraju w 5 minut oraz rodziny więźniów politycznych wciąż przebywające w Białorusi. Będzie mogli też zapytać bezpośrednio osób zmuszonych do ucieczki, które obecnie mieszkają w Warszawie.

Potrzebne są każde formy wsparcia. Zapytany przez nas pisarz, aktywista i artysta mieszkający obecnie w Białorusi Artur Klinau, jakiego wsparcia potrzebują Białorusini, poprosił, by czytać białoruską literaturę. 

Zapraszamy na wieczór, podczas którego będziemy tworzyć różne rodzaje wsparcia dla rodzin więźniów politycznych i zmuszonych do ucieczki, represjonowanych, czytać białoruską literaturę, krzyczeć, pisać wspólne listy w obronie więźniów politycznych i poznawać się z osobami z Białorusi. Wykorzystajmy ten czas na budowanie solidarności białorusko-polskiej!
Zhyve Belarus!

Miejsce: Plac Defilad

Start: godz. 18:00

1 obraz w galerii artykułu Solidarnie z Białorusią
1 / 1