Spacerownik Wielozmysłowy - oprowadzanie w Galerii Promocyjnej

23.10.21 / G.14:00

Zapraszamy na wielozmysłowe oprowadzanie po wystawie “Krzywe koło” organizowanej w ramach 65-lecia galerii w Staromiejskim Domu Kultury.

Co można sobie wyobrazić na podstawie wyrywkowo zachowanych akt, głównie raportów agentów służb, odrobiny zdjęć, wspomnień i wzmianek drukowanych w większych opracowaniach, czasopismach, ale też pozostających jeszcze w ręcznych notatkach w zeszytach, lekturze jednej, wściekłej, opublikowanej zaraz po zamknięciu Klubu monografii? Na pewno atmosferę czwartków w około sześćdziesięciometrowej sali na pierwszym piętrze narożnego budynku na dopiero co oddanym po odbudowie w 1953 roku Rynku Starego Miasta w Warszawie.
(…)
Wystawa „Krzywe Koło” niczego nie rekonstruuje, choć przywołuje atmosferę miejsca i estetyki epoki. Zebrane na niej ślady historyczne, ale przede wszystkim współczesne interpretacje i dociekania twórców oraz program towarzyszący wywołują jedynie duchy dawnych sporów: czym jest humanizm, bycie człowiekiem, bycie intelektualistą, bycie osobą publiczną i pytają o to, jakie – wówczas i współcześnie – wiążą się z tymi funkcjami odpowiedzialności.

Artyści i artystki: Maja Demska, Kamil Pierwszy feat. Turnusik, Mikołaj Moskal, Noviki post studio, Ewa Polska, Łukasz Rusznica, Weronika Wysocka oraz archiwalia dotyczące Klubu i Galerii Krzywego Koła
Kuratorka: Ewa Tatar

Więcej o wystawie na stronie galerii:
https://sdk.pl/galeria/krzywe-kolo-wystawa/

Oprowadzanie jest dostępne dla osób niewidomych i słabowidzących oraz otwarte dla wszystkich zainteresowanych!

Data: 23.10.2021, godz.14.00
Miejsce: Galeria Promocyjna, Rynek Starego Miasta 2

Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona: max 10 osób
Obowiązują zapisy: info@wielozmysly.org

Zapewniamy płyn do dezynfekcji rąk, przypominamy o konieczności noszenia maseczki, a także o utrzymaniu dystansu.

Projekt “Spacerownik Wielozmysłowy” finansuje m. st. Warszawa

Informacje o Fundacji Wielozmysły:
www.wielozmysly.org/pl/

1 obraz w galerii artykułu Spacerownik Wielozmysłowy - oprowadzanie w Galerii Promocyjnej
1 / 1