Spotkanie autorskie z Adą Rączką w Krakowie

23.2.23 / G.19:00

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Adą Rączką w Spółdzielni Ogniwo w Krakowie (ul. Smolki 11a), wokół jej najnowszej książki poetyckiej „Chciałośmy”.

Spotkanie poprowadzi Patrycja Kowańska: dramaturżka, reżyserka i autorka teksów. Absolwentka Wydziału Reżyserii Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie (dawniej PWST).

„zaczynamy od ssania
zaczynamy od migrowania
zaczynamy od wypierdalać

śledzimy gdzie jest punkt przecięcia”

W swojej trzeciej książce poetyckiej Ada Rączka kontynuuje wątki niebinarności podjęte w zinie „Próba wyjścia z brzucha | Próba wejścia do brzucha”, przypatrując się już nie tylko językowi, ale także ciału i emocjom. Zabiera głos z miejsca „pomiędzy”, rozpracowując i przesuwając zasięg uwikłanych w codzienność skostniałych znaczeń i odruchów. „Chciałośmy” jest nie tylko gestem oporu wobec rzeczywistości konstruowanej poprzez definiowanie przeciwieństw i kontrastów – ale też radosną afirmacją nieoczywistej plastyczności języka i jego wywrotowego potencjału.
/ Maria Halber

Ada Rączka – interesuje się językiem niebinarnym, pracuje z obrazami, tekstem i wideo. Autor_ka książki poetyckiej „Nie róbmy nic, błagam. Ale powiedzmy innym, że robiłyśmy” (2019) oraz zina „Próba wyjścia z brzucha | Próba wejścia do brzucha” (2021) stworzonego wspólnie z Zofką Koftą i Girls* to the Front.

1 obraz w galerii artykułu Spotkanie autorskie z Adą Rączką w Krakowie
1 / 1