Spotkanie autorskie z Adą Rączką w Lublinie

16.3.23 / G.19:00

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Adą Rączką w Bibliotece Azyl w Lublinie (dawniej: Galeria Labirynt Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia), wokół jej/jego najnowszej książki poetyckiej „Chciałośmy”.

Spotkanie poprowadzi Filip Kijowski - rezydent Galerii Labirynt oraz współtwórca Biblioteki Azyl.

„zaczynamy od ssania
zaczynamy od migrowania
zaczynamy od wypierdalać

śledzimy gdzie jest punkt przecięcia”

W swojej trzeciej książce poetyckiej Ada Rączka kontynuuje wątki niebinarności podjęte w zinie „Próba wyjścia z brzucha | Próba wejścia do brzucha”, przypatrując się już nie tylko językowi, ale także ciału i emocjom. Zabiera głos z miejsca „pomiędzy”, rozpracowując i przesuwając zasięg uwikłanych w codzienność skostniałych znaczeń i odruchów. „Chciałośmy” jest nie tylko gestem oporu wobec rzeczywistości konstruowanej poprzez definiowanie przeciwieństw i kontrastów – ale też radosną afirmacją nieoczywistej plastyczności języka i jego wywrotowego potencjału.
/ Maria Halber

Ada Rączka - interesuje się językiem niebinarnym, pracuje z obrazami, tekstem i wideo. Autor_ka książki poetyckiej „Nie róbmy nic, błagam. Ale powiedzmy innym, że robiłyśmy” (2019) oraz zina „Próba wyjścia z brzucha | Próba wejścia do brzucha” (2021) stworzonego wspólnie z Zofką Koftą i Girls* to the Front.

Filip Kijowski - choreograf, tancerz, performer i artysta zaangażowany społecznie. Pracuje nomadycznie jako freelancer, pomiędzy multidyscyplinarnymi i międzynarodowymi projektami. Obecnie mieszka w Lublinie, gdzie kuratoruje i współtworzy Bibliotekę Azyl; miejsce spotkań osób queer i szerzenia wiedzy o tematyce LGBTQIA+.

1 obraz w galerii artykułu Spotkanie autorskie z Adą Rączką w Lublinie
1 / 1