Spotkanie autorskie z Jasiem Kapelą | Księgarnia „Tajne Komplety” we Wrocławiu

20.10.22 / G.18:00

20.10.2022 godz. 18.00
Księgarnia Tajne Komplety we Wrocławiu [Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław]

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jasiem Kapelą, wokół jego książki poetyckiej „Wojownik MDMA”.
Spotkanie poprowadzi Ilona Witkowska.

„Wojownik MDMA” to najnowsza książka Jasia Kapeli. Składają się na nią wiersze napisane i opublikowane przez Jasia w poprzednich latach, a także nowe utwory.
Polubicie te wiersze. Lub nie.
"Co cię nie zabije, zostanie z tobą na zawsze" - tym zdaniem, włączonym we własne przeżycie, Jaś Kapela wygrywa nareszcie z Friedrichem Nietzschem. Aż szkoda, że nie może wyzwać Nietzschego na walkę. Bijatyka na ringu, bijatyka przez słowa - poezja to nie to samo co przemoc. To tylko rytuał. Agresja umieszczona na ringu tam właśnie zostaje, a siła, która tu rządzi, jest liryczna. Z tych wierszy płynie ulga, a MMA zmienia się z czasem w MDMA - i to też jest przyjemne. Co cię nie zabije, nigdy cię nie wzmocni, zapamiętasz? Nie jest to takie łatwe, choć łatwo to czytać. To jest opowieść o świecie po hejcie, z doznania hejtu i z odpowiedzi na przemoc idą tu słowa. Bez obciachu jest ta poezja i mówi rzeczy proste, w tym jej bezwstydność i siła kuglarska. Frazy biegają po głowie, jak gdyby w zwariowanym tańcu. / Marta Konarzewska
Jaś Kapela jest poetą, pisarzem i aktywistą. Opublikował trzy tomy poezji i osiem książek prozą. Jest zawodnikiem Prime Show MMA, dla Super Expressu prowadzi autorski program pt. "Jaś Kapela".

Książka „Wojownik MDMA” ukazała się w czerwcu 2022 r. nakładem wydawnictwa Staromiejskiego Domu Kultury.

Książkę można kupić tutaj: https://sdk.pl/produkt/wojownik-mdma/ lub na miejscu w czasie spotkania autorskiego.

Fot. Ł. Saturczak

1 obraz w galerii artykułu Spotkanie autorskie z Jasiem Kapelą | Księgarnia „Tajne Komplety” we Wrocławiu
1 / 1