Superwizje / mediacje zespołowe to spotkania, podczas których w bezpiecznej przestrzeni i przy udziale superwizora/ki lub mediatora/ki grupa będzie mogła podzielić się swoimi doświadczeniami, swobodnie porozmawiać o wyzwaniach i trudnościach swojej pracy, rozwiązać napięciową sytuację, dać sobie czas na refleksje na temat komunikacji, kultury pracy, a także pracować nad rozwiązaniem konfliktu, nieporozumienia, trudności zespołowej.
Superwizja / mediacja porusza wewnętrzne sprawy zespołu, a nie skupia się na ocenie funkcjonowania całej instytucji. Wszystkie osoby, których dotyczy temat spotkania powinny być na nim obecne (mogą być to też osoby kierujące zespołem). Wybrane zespoły odbędą dwa 2-godzinne spotkania.
Cele superwizji / mediacji:
- przyjrzenie się konkretnemu obszarowi działania zespołu, np. komunikacji bądź relacjom w zespole,
- pogłębienie refleksji na temat wspólnego działania,
- wzmocnienie kompetencji zespołów i kompetencji indywidualnych pracowników i pracowniczek,
- zidentyfikowanie czynnika hamującego efektywną pracę zespołu,
- przyjrzenie się konfliktowej sytuacji,
- integracja zespołów.
Z propozycji mogą skorzystać grupy (2-8 osób)*. Zespół rozumiany jest jako dział funkcjonujący często w strukturze instytucji kultury, ale także jako grupa ludzi powołana do konkretnego zadania np. w ramach jednego projektu.
*W module mogą wziąć udział także pojedyncze osoby. Jeśli np. kierujesz zespołem i potrzebujesz spotkania z superwizorem/mediatorem, również zapraszamy.
KOSZT
Deklarując chęć udziału w programie, zespół wyraża gotowość na odbycie min. dwóch 2-godzinnych spotkań. Jednorazowa opłata wynosi 200 zł.
ZAPISY. Formularz będzie aktywny od 18.09.24.