Terry Reintke: równość i demokracja w UE

28.6.21 / G.18:30

Terry Reintke: równość i demokracja w Unii Europejskiej / Terry Reintke: Equality and Democracy in the European Union

Cykl: Demokracja: diagnoza i pomysły na naprawę / Spotkanie trzecie
Poniedziałek, 28 czerwca, godz. 18:30 - 19:30
Online w Facebook Live

Organizatorzy: Staromiejski Dom Kultury
Patronat medialny: Archiwum Osiatyńskiego, OKO.press

Zapraszamy na spotkanie online z posłanką do Parlamentu Europejskiego Terry Reintke. Wywodząca się z niemieckich Zielonych Reintke (ur. 1987) od lat angażuje się w obronę praworządności, praw człowieka i realizację zasady równości w państwach Unii Europejskiej, zwłaszcza w przeżywających erozję demokracji Polsce i Węgrzech.
Reintke stała się jedną z najbardziej aktywnych rzeczniczek interesów obywateli i obywatelek Unii, zagrożonych w obliczu autorytarnych, dyskryminujących mniejszości polityk i retoryki rządów państw członkowskich.
Porozmawiamy o jej doświadczeniach w walce o demokrację, praworządność i prawa człowieka w Unii, trudnościach i nadziejach na przyszłość. O doświadczeniach w budowaniu ponadnarodowej solidarności w Europie w obronie podstawowych wartości. A także o przyszłość niemieckiej i europejskiej polityki w kontekście zbliżających się wyborów w Niemczech. I o Europie po epoce Angeli Merkel.

Spotkanie poprowadzi Anna Wójcik, badaczka w Polskiej Akademii Nauk i dziennikarka OKO.press pisząca o prawi i polityce.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Opis wydarzenia na Fb.

Wykorzystano fot. z https://commons.wikimedia.org na licencji Creative Commons [szczegóły]

1 obraz w galerii artykułu Terry Reintke: równość i demokracja w UE
1 / 1