Wszystkie osoby zainteresowane Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej serdecznie zapraszamy na warsztaty, podczas których zapoznamy się z wytycznymi konkursu, wnioskiem i popracujemy nad tym, co we WNEK najważniejsze, czyli Waszą opowieścią. W trakcie warsztatu dowiecie się jak wypełnić wniosek, na co zwracać w nim uwagę i jak opowiedzieć o swojej roli w realizacji projektu. Pochylimy się nad wartościami stojącymi za poszczególnymi projektami i zaprosimy Was do aktywności, które pomogą uporządkować opowieść i skupić się na najważniejszych jej punktach. Postawimy na narrację pierwszoosobową, będziemy się wspierać w dostrzeganiu najmocniejszych stron Waszych działań i pracy w projekcie.
https://wnek.sdk.pl/ (link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki)
Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej to konkurs, którego głównym celem jest wyróżnienie warszawskich animatorek i animatorów, edukatorek i edukatorów, nauczycielek i nauczycieli, artystów i artystek, aktywistów i aktywistek za najlepsze projekty, programy i działania z zakresu edukacji kulturalnej, które były realizowane w roku poprzedzającym aktualną edycję nagrody i/lub w roku bieżącym, za który przyznawana jest Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej.
Od 2023 roku obowiązuje nowy regulamin WNEK, który wprowadził nowe kategorie konkursowe. Są one zgodne z dokumentem Edukacja Kulturalna w Warszawie: https://tiny.pl/w3twf (link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki)
Kiedy?
23 maja w godz. 10:00-14:00
Gdzie?
Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2
Dla kogo?
Warsztaty skierowane są do wszystkich osób, które chcą wziąć udział w konkursie na Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej 2024 i przygotować się do złożenia wniosku.
Prowadzące:
Paulina Andruczyk, Anna Sadowska - koordynatorki Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej
Dominika Jagiełło - koordynatorka wolontariatu w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, absolwentka Akademii Trenerów i Coachów TROP. Pracuje na zasobach, wspiera innych w rozwijaniu swoich pomysłów i opowieści, towarzyszy w nazywaniu umiejętności i kompetencji. Jako ekspertka ocenia wnioski w programie Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności, jest członkinią kapituły WNEK.
W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 25 osób.
Potwierdzenie zapisu zostanie mailowo w ciągu dwóch/trzech (roboczych) od daty nadesłania formularza. Formularz będzie czynny do 21 maja do 15.00.
Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/984630163023529/ (link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki)