Częścią Programu Rozwoju Warszawskich Kadr Kultury* jest moduł tutorski, który wychodzi naprzeciw potrzebom dotyczącym pogłębiania procesów szkoleniowych oraz tworzenia okazji do indywidualnej pracy, w oparciu o temat przewodni tutoringu.
Obecnie prowadzimy nabór na tutoring antywypaleniowy, czyli moduł skierowany do osób obserwujących u siebie symptomy wypalenia zawodowego i szukających profesjonalnego wsparcia w identyfikacji czynników wypaleniowych. Udział w tutoringu warto potraktować jako czynność profilaktyczną – zdolną obniżać ryzyko wypalenia w momencie, w którym można jeszcze adekwatnie zareagować**.
Moduł zakłada współpracę uczestnika_czki z tutorem_ką w ramach 10-godzinnego procesu pracy indywidualnej. Tutor_ka będzie towarzyszyć pracownikowi_czce, dzielić się własnym doświadczeniem, służyć radą, zadawać odpowiednie pytania i słuchać. Pomoże opracować strategie działania i plany, a także rozwiązania problemów. Zadaniem tutora_ki będzie przede wszystkim pomoc w rozwoju i wsparcie w pójściu o krok dalej w bieżących procesach zawodowych, w oparciu o temat przewodni tutoringu.
Opłata za udział w module tutorskim wynosi 300 zł (10h współpracy z tutorem_ką). Jednorazowej wpłaty dokonuje się przelewem po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu do programu.
*więcej informacji i regulamin: https://sdk.pl/projekty/program-rozwoju-warszawskich-kadr-kultury (link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki)
**W ramach tutoringu antywypaleniowego nie świadczymy wsparcia psychologicznego ani usług z zakresu interwencji kryzysowej.
Zapisy:
Formularz zapisów jest otwarty od 27.08 do 9.09. Prosimy o staranne wypełnienie formularza, który jest podstawowym narzędziem kwalifikacji do programu. Warunki naboru określa regulamin. Zgłoszenie zostanie rozpatrzone w ciągu dwóch tygodni od daty nadesłania formularza.
Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń.
W razie dodatkowych pytań można kontaktować się z koordynatorką programu: Agata Kędzia, 539 075 662, agata.kedzia@sdk.pl
-----------------------------------------------
Uwaga! Program Rozwoju Warszawskich Kadr Kultury skierowany jest do merytorycznych pracowników i pracowniczek warszawskich instytucji kultury (w tym kadry zarządzającej) oraz innych podmiotów zajmujących się realizowaniem działalności kulturalnej na terenie Warszawy, tj. bibliotek, muzeów, teatrów (nie jest to program skierowany do pracowniczek_ów trzeciego sektora).