Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej 2023 – uroczystość finałowa

23.10.23 / G.10:00

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej to konkurs, którego głównym celem jest wyróżnienie warszawskich animatorek i animatorów, edukatorek i edukatorów, nauczycielek i nauczycieli, artystów i artystek, aktywistów i aktywistek za najlepsze projekty, programy i działania z zakresu edukacji kulturalnej.

Nadszedł długo wyczekiwany moment, w którym złożona z praktyków i praktyczek kultury i edukacji Kapituła dokonała wyboru laureatów i laureatek tegorocznej 14. edycji konkursu.

23 października podczas uroczystości finałowej WNEK 2023 w TR Warszawa dowiemy się, kto otrzyma nagrody w siedmiu nowych kategoriach:

  • różnorodne i wielokulturowe społeczeństwo
  • środowisko naturalne i klimat
  • kompetencje przyszłości
  • procesy twórcze:
  • dziedzictwo kulturowe i tożsamość
  • wspólnoty lokalne
  • procesy włączające i dostępność

oraz Grand Prix i Nagrodę Specjalną.

Autorzy i autorki najlepszych projektów otrzymają nagrody finansowe (łączna pula nagród wynosi 120 tys. złotych), a ich projekty staną się wyznacznikiem trendów oraz inspiracją dla osób zajmujących się edukacją kulturalną  w Warszawie.

Spotkanie będzie także okazją do integracji realizatorów i realizatorek projektów, wymiany doświadczeń, metod i narzędzi pracy oraz przestrzenią uruchomienia wspólnej refleksji o przyszłości działań edukacyjno-kulturalnych.

W programie:
10:00 – 11:00 – uroczyste wręczenie nagród (z tłumaczeniem na PJM i transmisją online*),
11:00 – 12:00 – lunch i sesja stolikowa z laureatkami i laureatami nagrodzonych projektów,
12:00 – 13:30 – panel dyskusyjny pt. Dbać o innych, dbać o siebie, czyli słowo o dobrostanie psychologicznym (z tłumaczeniem na PJM i transmisją online*).

Uroczystość organizowana jest w partnerstwie Biura Kultury m. st. Warszawa, Staromiejskiego Domu Kultury oraz TR Warszawa.

/

* transmisje dostępne będą na profilach FB: Edukacja Kulturalna w Warszawie, Staromiejski Dom Kultury oraz TR Warszawa

1 obraz w galerii artykułu <strong>Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej 2023 – uroczystość finałowa</strong>
1 / 1