Warsztaty bajkoterapii towarzyszące wystawie Ani Grzymały “A rzeki popłyną syropem z daktyli” 

20.5.23 / G.12:00

20 maja 2023 (sobota) godz. 12:00-14:00 

Życie społeczne polega na snuciu opowieści. Im więcej ludzi w nie wierzy, tym trwalszą budują rzeczywistość. Prawa człowieka, sprawiedliwość społeczna, równość czy wolność także funkcjonują na zasadzie społecznej umowy i wiary. Żadne wartości nie są dane biologicznie. Tworzymy je sami dzięki abstrakcyjnemu myśleniu, wyobraźni oraz rozbudowanej umiejętności komunikowania się.  

Warsztaty bajkoterapii towarzyszące wystawie Ani Grzymały “A rzeki popłyną syropem z daktyli” w Galerii Promocyjnej to czas na snucie własnej opowieści o sobie i świecie, włączanie jej w historie innych osób, szukanie odpowiedzi na pytania, wątpliwości i nadzieje dotyczące otaczającej nas rzeczywistości.  

Inspiracją do opowiedzenia historii może być zdjęcie, wieczne pióro, liść na wietrze…. My zaczniemy od mąki i soli. Z najprostszych materiałów zbudujemy fundamenty własnego mitu. A co dalej? Tajemnica.  

Zapraszamy każdego, kto ma ochotę zagłębić się w tworzenie wyobrażonej rzeczywistości przez małą wspólnotę (10-12 osób).  

Spotkanie poprowadzi dr Małgorzata Graczyk, która od wielu lat zajmuje się kulturoterapią. W Staromiejskim Domu Kultury organizuje kursy i warsztaty m.in. z arteterapii, bajkoterapii, fotografoterapii. Jest wieloletnią wykładowczynią akademicką, instruktorką pracującą metodą dramatoterapii, mediatorką i autorką wielu projektów kulturoterapii dla dzieci i młodzieży ze środowisk dysfunkcyjnych.   

 Zapisy do dnia 15 maja 2023 pod adresem: galeriapromocyjna@sdk.pl 

1 obraz w galerii artykułu <strong>Warsztaty bajkoterapii towarzyszące wystawie Ani Grzymały “A rzeki popłyną syropem z daktyli”</strong>&nbsp;
1 / 1